رئیس كل دادگستری هرمزگان:

قاچاق خاک از جزیره هرمز حقیقت ندارد

قاچاق خاک از جزیره هرمز حقیقت ندارد رییس کل دادگستری هرمزگان هرگونه قاچاق خاک از جزیره هرمز را تکذیب نمود.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، علی صالحی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران در جریان بازدید از جزیره هرمز گفت: باتوجه به تصاویر و اخبار انتشار یافته در فضای مجازی در خصوص قاچاق خاک قیمتی جزیره هرمز، این مساله بصورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی استان هرمزگان قرار گرفت که برمبنای بررسی های انجام شده مشخص گردید این مساله به هیچ وجه حقیقت ندارد و شایعه بوده است.
صالحی اشاره کرد: تنها قسمتی از خاک های رنگی جزیره هرمز در صنایع دستی اهالی این جزیره مورد استفاده قرار می گیرد که به نظر کارشناسان تأثیر به سزایی در میزان منابع خاک این جزیره ندارد.
وی همین طور با تاکید بر ضرورت حفاظت از سرمایه های ملی، اظهار داشت: چنانچه هر گونه دست اندازی به معادن خاک یا دیگر ذخایر طبیعی در هر نقطه ای اثبات شود بدون تردید، برخورد قاطع و بدون چشم پوشی دستگاه قضایی را در پی خواهد داشت.
شایان ذکر است، جزیره هرمز با مساحت ۴۲ کیلومتر مربع و مختصات جغرافیایی ۲۷ درجه شمالی و۵۶ درجه شرقی در دهانه تنگه هرمز و در بین آب های خلیج فارس قرارگرفته که علاوه بر موقعیت بسیار مهم راهبردی در طول تاریخ، با وجود معادن خاک های رنگی، کانی ها و سنگ های زیبا، به لقب موزه زمین شناسی و بهشت زمین شناسان نام گرفته است.

1400/09/03
21:42:00
5.0 / 5
298
تگهای خبر: آب , اخبار , جزیره , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی