تداوم آلودگی هوای کلانشهرها از امروز

تداوم آلودگی هوای کلانشهرها از امروز رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اظهار داشت: از امروز(۶آذر) تا چهارشنبه (۱۰آذر) پتانسیل افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت وجود دارد علاوه بر آن طی این مدت در استانهای ساحلی دریای خزر به صورت محسوسی افزایش می یابدصادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اضافه کرد: بر مبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی امروز شنبه (۶آذر) و یکشنبه (۷آذر) در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار پیشبینی می شود. امروز(۶آذر) وقوع بارش پراکنده در بعضی مناطق خراسان رضوی دور از انتظار نیست.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: با عنایت به نفوذ جریانات مرطوب جنوبی، دوشنبه (۸آذر) در مناطقی از هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان، جنوب و غرب سیستان و بلوچستان و شرق فارس رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و سه شنبه (۹آذر) در مناطقی از خراسان جنوبی، شرق هرمزگان، جنوب کرمان و غرب سیستان و بلوچستان بارش پراکنده پیشبینی می شود. طی این مدت شرایط پایداری هوا در سایر مناطق کشور ادامه دارد.

وی در ادامه اظهار داشت: از اواخر چهارشنبه(۱۰آذر) با ورود سامانه بارشی در مناطقی از استانهای آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی بارش پراکنده رخ می دهد. پنجشنبه (۱۱ آذر) گستره بارش علاوه بر شمال غرب، مناطقی از غرب، سواحل دریای خزر و دامنه ها و ارتفاعات جنوبی البرز را فرا می گیرد.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: از روز شنبه (۶آذر) تا چهارشنبه (۱۰آذر) با عنایت به پیشبینی پایداری هوا، پتانسیل افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت وجود دارد. شنبه با عنایت به وزش باد در استانهای البرز و تهران انتظار می رود موقتاً از غلظت آلاینده های جوی کاسته شود.

وی در ادامه اظهار داشت: دمای هوا از امروز تا چهارشنبه (۶ تا ۱۰ آذر) در استانهای ساحلی دریای خزر به صورت محسوسی افزایش می یابد. بخصوص روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۹ و ۱۰ آذر) این افزایش دما با گرمباد همراه خواهد بود. از اواخر چهارشنبه با عنایت به شمالی شدن جریانات از جانب دریای خزر، دمای هوای این مناطق هم کاهش خواهد یافت.

به گفته ضیاییان خلیج فارس از بعدازظهر شنبه (۶ آذر) و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۷ و ۸ آذر) مواج پیشبینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۷ آذر) نیمه ابری و غبارآلود با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه (۸ آذرماه) صاف تا قسمتی ابری و غبارآلود با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیاییان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۶ و ۷ آذرماه) بندرعباس با دمای ۳۰ و ۳۲ درجه سانتیگراد گرم ترین و ارومیه با دمای ۱۲ و ۱۳ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.
1400/09/06
20:54:44
5.0 / 5
304
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , باد , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی