لحظاتی قبل؛

جنگل هیرکانی ابر شاهرود آتش گرفت

جنگل هیرکانی ابر شاهرود آتش گرفت حیوان خانگی: حریق در جنگل ابر شاهرود و در محدوده بمپوچال، نیروهای محیط زیست، یگان امداد منابع طبیعی و امدادگران محلی را به این جنگل ثبت جهانی کشاند و با وسایل ابتدایی درحال اطفای حریق هستند.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، آتش سوزی قسمتی از جنگل ابر همزمان با شامگاه چهارشنبه نیروهای محیط زیست، یگان امداد این اداره در شاهرود، یگان آتش نشان منابع طبیعی، دهیاری ابر و همین طور نیروهای بومی و محلی را به جنگل ابر کشاند.
این آتش سوزی بگفته مسئولان محیط زیست در منطقه بمپوچال و در میان پوشش گیاهی اورس و درختان جنگلی رخ داده است.
هنوز از میزان و وسعت آتش سوزی اطلاعی در دست نیست، اما نیروهای امدادی و محلی ساعتی قبل خودرا به منطقه رسانده و با وسایل ابتدایی درحال اطفای حریق هستند.
گفتنی است، به سبب خشکسالی های موجود در ابر، وقوع آتش سوزی در این زمان از سال متأسفانه خسارات زیادی را طی سالهای قبل به بار آورده است.
هر چند از دلیل حادثه خبری در دست نیست، اما متأسفانه آتش سوزی عمدی جنگل به نشانه اعتراض به خروج دام ها یا تبدیل جنگل به مرتع تخت بدون درخت همچون مسائلی است که مسئولان استان سمنان هیچ گاه آنرا تکذیب نکرده اند.
مدت ها است که از طرف محیط زیست و منابع طبیعی نیاز به وسایل اطفای حریق در جنگل هیرکانی ابر شاهرود اعلام می شود، اما برای آن ترتیب اثری داده نشده تا امدادگران با بیل و کلنگ مجبور به اطفای حریق باشند.

1400/09/12
11:34:37
5.0 / 5
377
تگهای خبر: درخت , محیط زیست , وسعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی