رئیس سازمان محیط زیست:

محل استقرار صنایع و معادن در استان سمنان بصورت دقیق بررسی شود

محل استقرار صنایع و معادن در استان سمنان بصورت دقیق بررسی شود به گزارش حیوان خانگی رییس سازمان حفاظت از محیط زیست با اعلان اینکه استان سمنان دارای ذخایر باارزش محیط زیست به ویژه هیرکانیان است، اظهار داشت: منابع آب و محل استقرار صنایع و معادن باید بصورت دقیق بررسی شود.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، علی سلاجقه بامداد پنجشنبه در بدو ورود خود به استان سمنان در شروع سفر یک روزه به این استان و در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه ۹ کلانشهر کشور به لحاظ آلودگی هوا وضعیت مناسبی ندارند، ابراز کرد: بالای ۸۰ درصد منابع آلاینده مربوط به وسایل متحرکه نظیر خودرو و فرسودگی آنست.
وی اضافه کرد: قانون هوای پاک خودش تکالیف همه دستگاهها در بخش آلاینده ها و آلودگی هوا را مشخص کرده و سازمان محیط زیست بعنوان دستگاه حاکمیتی و نظارتی مداوم، وظیفه پایش و اطلاع رسانی را بر عهده دارد.
رئیس سازمان محیط زیست کشور همین طور اظهار داشت: نشست های ویژه ای را بر این اساس با معاون اول رییس جمهور برگزار و موضوع آلودگی هوا عنوان شد و ۱۱ دستگاه مسئولیت دارند در این عرصه پس پیگیر هستیم تا مردانه این بحث حل و فصل شود.
سلاجقه اضافه کرد: حمل و نقل عمومی در کلان شهرها مورد تاکید بسیار در کلان شهرها قرار داده شده و سوخت یورو پنج در اختیار خودرو ها قرار گیرد و موضوع برقی کردن خودرو ها نیز در دست پیگیری است که خوشبختانه در تهران درحال برنامه ریزی قرار دارد امیدواریم با تدابیر اتخاذ شده تا سال آینده این مساله بهبود یابد.
وی با اعلان اینکه سمنان همچون استان هایی که از ظرفیت های خوب محیط زیستی در کشور برخوردارست تمام گونه های گیاهی و جانوری از کویر تا جنگل های هیرکانی در آن حضور دارند پس حفاظت از این عرصه وسیع مدیریت خاصی را می طلبند، اشاره کرد: استقرار صنایع و معادنی که در این مجموعه ها قرار دارند و همین طور منابع آب موجود، باید بصورت ویژه بررسی شود تنوع زیستی و جانوری منطقه بسیار حائز اهمیت می باشد و به لحاظ این تنوع فوق العاده بسیار باارزش است.
معاون رییس جمهور همین طور اظهار داشت: مناطق حفاظت شده تقریباً یک چهارم مساحت استان سمنان و یک ششم تا یک هشتم مساحت کشور را به خود مختص کرده است مناطقی نظیر زیست کره خار توران در سطح دنیا بی نظیر است و این مهم می طلبد تا در بعد ملی نگاه ویژه ای به آن داشته باشیم.


منبع:

1400/09/19
14:42:12
5.0 / 5
358
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , جانور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی