وزش باد در شرق کشور

وزش باد در شرق کشور به گزارش حیوان خانگی رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اظهار داشت: امروز (۲۰ آذر) در شمال شرق و شرق کشور وزش باد رخ می دهد. به تدریج یکشنبه (۲۱آذر) با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر، در شرق اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ابرناکی، بارش باران وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیشبینی می شود.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: یکشنبه (۲۱ آذر) وزش باد در نوار شرقی کشور افزایش می یابد و در پاره نقاط وزش باد و خیزش گرد و خاک انتظار می رود.

وی در ادامه اظهار داشت: در این زمان در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم خواهد بود. دوشنبه (۲۲آذر) این وضعیت در کشور ادامه دارد و به تدریج غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، اراک و اصفهان افزایش خواهد یافت.

به گفته ضیاییان سه شنبه (۲۳آذر) و چهارشنبه (۲۴آذر) در کل کشور جوی پایداراستقرار خواهد داشت و کیفیت هوا در شهرهای تهران، کرج، اراک و اصفهان به حد ناسالم برای تمام گروه ها خواهد رسید.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: بعدازظهر چهارشنبه (۲۴آذر) در ارتفاعات واقع در شمال غرب و غرب بارش پراکنده رخ می دهد و به تدریج پنجشنبه (۲۵آذر) با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در مناطقی از غرب و شمال غرب ابرناکی، بارش باران و برف و وزش باد پیشبینی می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: طی روزهای چهارشنبه (۲۴آذر) و پنجشنبه (۲۵آذر) در استان اردبیل و غرب سواحل دریای خزر وزش باد شدید جنوبی همراه با افزایش نسبی دما انتظار می رود. خلیج فارس هم امروز (۲۰ آذر) نسبتا مواج پیشبینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۱آذر) صاف و غبارآلود با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه (۹ آذرماه) صاف و غبارآلود با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای۱۵ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیاییان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۲۰و ۲۱ آذرماه) بندرعباس با دمای ۲۹ درجه سانتیگراد گرم ترین و زنجان و تبریز با دمای ۱۰ و ۱۱ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

1400/09/20
15:35:42
5.0 / 5
325
تگهای خبر: آلاینده , باد , خاك , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی