آغاز طرح بازیافت گازهای فلر مجتمع پتروشیمی زاگرس

آغاز طرح بازیافت گازهای فلر مجتمع پتروشیمی زاگرس به گزارش حیوان خانگی بوشهر عملیات اجرایی پروژه بازیافت گازهای فلر مجتمع پتروشیمی زاگرس با سه میلیون یورو اعتبار روز پنجشنبه ۲۵ آذرماه ۱۴۰۰ در آیینی با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست شروع شد.


رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در آیین یاد شده اظهار داشت: تغییر اقلیم درحال رخ دادن است و به تبع آن تغییر تنوع زیستی و به تبع این تنوع زیستی تنوع فرهنگی هم در حال انجام می باشد.
علی سلاجقه ضمن اشاره به این که دگردیسی عجیبی در سطح دنیا درحال رخ دادن است، افزود: با تغییرات اقلیم دنیا در تعاملات سیاسی درحال تغییر رویکرد است و این رویکرد در کشورهای مختلفی مشهود است.
وی اظهار داشت: اصلی ترین خطری که دنیا را تهدید می کند خطر تغییر اقلیم است و در کشور هم صنعت به اندازه کافی با طبیعت نامهربانی داشته به نحوی که این مورد بخوبی در فرونشست آب ها و زمین و همینطور وضعیت نامطلوب بارش ناشی از گازهای گلخانه ای مشهود است.
معاون رئیس جمهورادامه داد: با تغییر شرایط در وضعیت خاک، پوشش گیاهی و جانی استرسی روحی و روانی و غیرقابل اندازه گیری درحال تحمیل به جامعه است.
سلاجقه بیان نمود: در شرایط امروزی مدیری موفق است که بتواند یکی از ضابطه های محیط زیست مانند ترافیک تهران را برای شهروندان حل کند.
وی در ارتباط با آغاز عملیات اجرایی پروژه بازیافت گازهای فلر مجتمع پتروشیمی زاگرس اظهار نمود: با تحقق این پروژه از هدر رفت سرمایه کشور جلوگیری و همینطور منجر به افزایش تولید مجتمع پتروشیمی زاگرس به میزان ۶ هزار تن خواهد شد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: این پروژه همینطور منجر به پیشگیری از تولید ۳۰ هزار تن مونوکسید کربن خواهد شد که در کاهش میزان آلاینده های منطقه تأثیر بسزایی دارد.
سلاجقه اظهار داشت: پروژه بازیافت گازهای فلر مجتمع پتروشیمی زاگرس که پس از مجتمع بید بلند بهبان دومین مجتمع کشور در اقدام برای خاموشی فلرها است نقطه تحول در صنعت و به منزله آشتی طبیعت با صنعت به حساب می آید.
معاون رئیس جمهور افزود: مردم کوچه و بازار وقتی در کنار فلرها عبور می کنند دیدن مشعل ها برای آنان زجرآور است که خاموشی فلرها گامی در جهت تحقق خواسته آنها در خصوص تبدیل فلرها به ارزش افزوده است.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: با وجود پیوست های اجتماعی، صنعتی، فرهنگی و محیط زیست است که اثبات می شود ورود صنعت به زندگی شرایط زندگی بهتری برای شهروندان بوجود می آورد.
سلاجقه در اهمیت پروژه خاموشی فلرها اظهار نمود: این پروژه بعنوان دستاوردی پرارزش در حوزه محیط زیست بعنوان اولین گزارش این حوزه در هیات دولت عرضه خواهد شد.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی زاگرس هم در این آئین اظهار داشت: آغاز عملیات اجرایی پروژه بازیافت گازهای فلر مجتمع پتروشیمی زاگرس سالانه ۶ هزار تن به ظرفیت تولیدات این مجتمع اضافه و منجر به کاهش سالانه ۳۰ هزار تن مونوکسید کربن خواهد داشت.
متین دیداری اضافه کرد: تمام عملیات طراحی و اجرا پروژه با توان و همت متخصصان داخلی محقق شده است.
وی افزود: با تداوم این رویکرد امید است گامی مهم و پرارزش در جهت حفاظت از محیط زیست ایران و بخصوص منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس رقم خورد.1400/09/26
23:32:46
5.0 / 5
305
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی