آلودگی شدید هوای اصفهان و 3 شهر مجاور

آلودگی شدید هوای اصفهان و 3 شهر مجاور به گزارش حیوان خانگی کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 162 وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۶۰، استانداری با شاخص ۱۶۵، انقلاب، پروین و جِی با شاخص ۱۶۶، رهنان و فیض با شاخص ۱۵۶، خرازی با شاخص ۱۶۸، رودکی با شاخص ۱۵۹، باهنر با شاخص ۱۵۷، کاوه با شاخص ۱۵۴ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۷۳ ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) است.
او با اشاره به این که شاخص هوا در ایستگاه خیابان میرزا طاهر با ۵۲ وضعیت قابل قبول رل نشان می دهد، اضافه کرد: امروز هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۴۲، شاهین شهر با شاخص ۱۰۴ ناسالم برای گروههای حساس و در مبارکه با شاخص ۱۵۳ ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش محسوس دما، غلظت آلاینده های جوی خصوصاً در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان بالا رفته است و این شرایط تا شامگاه امروز جمعه ادامه دارد.
با توجه به تشدید آلودگی هوای کلانشهر اصفهان به همه شهروندان خصوصاً گروههای لطمه پذیر همچون سالمندان، افراد دارای بیماریهای زمینه ای، قلبی و ریوی و کودکان کمتر از پنج سال سفارش می شود از تردد غیر ضروری در سطح شهر و فعالیت ورزشی در فضای باز در طول این مدت بپرهیزند.
هواشناسی استان اصفهان اعلام نموده از امروز با فعالیت سامانه ناپایدار بارشی به تدریج از شدت آلاینده های جوی مناطق صنعتی و مرکزی کم می شود و روز شنبه در خیلی از نقاط استان بارندگی است.
همچنین بنا به مصوبه کارگروه اضطرار آلودگی هوای اصفهان روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۴ و ۲۵ آذرماه طرح زوج و فرد ترافیک از در منازل قرار بود و کلاس های آموزشی در همه مقاطع تحصیلی بصورت غیر حضوری برگزار می شد که از روز شنبه ۲۷ آذر شرایط عادی است و طرح زوج و فرد ترافیک لغو می شود.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/09/27
11:48:00
5.0 / 5
303
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی