بازار آهن مکان

بازار آهن مکان برای خرید لوله مانیسمان میتوانید از طریق شماره هایی که سایت ایرون میداس قرار دارند تماس حاصل فرمایید و قیمت و جنس و اندازه لوله ها را بپرسید و در صورت تمایل سفارش مورد نظر خود را برای کارخانه ثبت کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن آن را در محل مورد نظرتان با بهترین کیفیت و در سلامت کامل تحویل بگیرید.


0 تا 100 آشنایی و خرید لوله مانیسمان به صورت اینترنتی

لوله ها وسایل و تجهیزات صنعتی هستند که برای انتقال سیالات، ساخت مخازن تحت فشار، صنایع نظامی و در موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. در زبان لاتین لوله ها را معمولا با دو لغت پایپ و تیوب میشناسند؛ از نظر ظاهری هر دو لغت به معنی لوله هستند ولی از نظر کاربرد در صنایع و محلی که از آنها استفاده میشود متفاوت هستند.

لوله های پایپ، لوله هایی  هستند که وظیفه انتقال سیالات را از نقطه ای به نقطه دیگر و در فاصله های نسبتا دور را بر عهده دارند؛ و در مقابل تیوب ها لوله هایی هستند که وظیفه گردش سیال در داخل یک سیستم یا ماشین را بر عهده دارند و برای فاصله ها نزدیک مورد استفاده قرار میگیرند.

لوله ها از نظر جنس  به دو نوع فلزی و غیر فلزی تقسیم میشوند، لوله های فلزی که در صنایع مختلف بسیار مورد استفاده قرار میگیرند شامل: لوله های فولادی، چدنی، مسی، آلومینیومی، لوله مانیسمان و سربی میشوند که از بین آنها لوله مانیسمان نقش بسیار ویژه ای را ایفا میکند و در تمامی صنایع حداقل برای یک کار یا دستگاه از این نوع لوله ها استفاده میشود.

لوله های مانیسمان در دسته لوله های بدون درز قرار میگیرند که از جمله ویژگی ها و کاربردهای آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 لوله های بدون درز لوله هایی هستند بدون هیچ گونه فاصله سطحی و داخلی که به صورت یک پارچه و لوله بدون درز تولید می شوند. این لوله ها به دلیل استحکام بالاتر نسبت به لوله های درزدار و تحمل فشار بالاتر، هم مرکزی مقطع لوله و دقت بالای تولید، معمولا در انتقال مواد با دما و فشار بالا، انتقال مواد خورنده و سمی که نشت آن خطرناک است، مورد استفاده قرار می گیرند.

معمولا از لوله های بدون درز که مشهور ترین آنها مانیسمان است برای لوله های تحت فشار انتقال نفت و گاز، مخازن بویلرها، کمپرسورها و به عنوان اجزای مکانیکی گردنده مانند پوسته برینگ ها و اکسل خودرو، لوله تفنگ و تانک در صنایع نظامی استفاده می شود.

از دیگر موارد و صنایعی که لوله مانیسمان در آنها نقش بسیار مهمی دارد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. استفاده در تولید خطوط انتقال نفت و گاز در صنایع شیمیایی و پالایشگاهی
 2. استفاده از لوله های مانیسمان برای ساخت خطوط لوله فشار قوی
 3. ساخت خطوط لوله هیدرولیک
 4. استفاده در مبدل های حرارتی و گرمایی
 5. لوله کشی های صنعتی و امور آب رسانی در کشاورزی
 6. عایق سازی کابل های فشار قوی
 7. استفاده از لوله های مانیسمان ساخته شده از استیل ضد زنگ برای خطوط انتقال غذا و دارو

از آنجایی که لوله مانیسمان اهمیت بسیار زیادی در صنای داخلی و خارجی دارد باید کیفیت و ویژگی های آن را به خوبی مورد سنجش قرار داد؛ ویژگی های مهمی که توسط آنها لوله مانیسمان را میتوان انتخاب کرد به شرح زیر هستند:

هر چه لوله های مانیسمان سختی بیشتری داشته باشند مفاومتی که از خود در برابر ساییدگی نشان میدهند نیز بیشتر خواهد بود؛ برای اینکه این ویژگی را به طور دقیق اندازه گیری کنید لازم است که از دستگاه های سنجش سختی لوله مانیسمان استفاده کنید؛ از جمله این دستگاه ها میتوان به راکول، برنیل و ویکرز اشاره کرد.

 • سنجش کشش لوله مانیسمان:

لوله مانیسمان در بسیاری از موارد مانند خطوط عمودی انتقال سیالات در صنایع نفت و پالایشگاهی، لوله ها تحت کشش قرار می گیرند پس میزان کشش این لوله ها اهمیت بسیار زیادی در انتخاب بهترین آنها دارد؛ اگر این لوله ها مقاومت کششی بالایی نداشته باشند در حین عملیات خواهند شکست.

برای اینکه میزان توانایی کشش این لوله ها را متوجه شوند معمولا در هنگام انجام تست های مربوط به کشش، لوله های مانیسمان را تا مرحله شکستن به وسیله دستگاه های مخصوص می کشند.

 • مقاومت لوله مانیسمان در برابر فشار:

برای انجام تست مقاومت در برابر فشار لوله مانیسمان؛ از دستگاه های استوانه ای استفاده می شود. این دستگاه ها وارد لوله شده و منبسط می شوند؛ لوله مانیسمان باید به میزان 5 ثانیه فشار ناشی از دستگاه را تحمل کرده بدون این که دچار ترک یا شکستگی شود و با طی کردن این مدت بدون هیچگونه مشکلی میتوان از مقاومت آن در برابر فشار اطمینان پیدا کرد.

سیالات خورنده از طریق لوله مانیسمان انتقال داده میشوند، پس این لوله ها باید مقاومت بالایی در برابر خورندگی داشته باشند تا در هنگام انتقال دچار شکستگی و ایجاد مشکل در کار نشوند.

برای انجام تست خورندگی بر روی لوله های مانیسمان از اسید نیتریک استفاده می شود و بسته به نوع لوله مانیسمانی که قصد استفاده از آن را داریم، غلظت این اسید متفاوت خواهد بود.

اختراع لوله های مانیسمان توسط چه افرادی بود؟

لوله مانیسمان برای اولین بار توسط برادران مانیسمان اختراع شد و به همین علت ما در حال حاظر به این نام صدایش میکنیم؛ لوله مانیسمان در بین لوله‌ های موجود در بازار و در بین لوله‌ های فولادی بدون درز اهمیت و کاربرد بسیار زیادی دارد. این نوع از لوله‌ها روش ساخت ویژه خود را دارند و به دلیل نبود درز در آن‌ ها، در صنایع حساس استفاده میشوند.

روش ساخت و تولید لوله مانیسمان به چه صورت است؟

روش تولید و ساخت این لوله ها به صورتی است که بدنه‌ ای یکدست و بدون درز دارند و هیچ نوع جوش ‌کاری بر روی بدنه آن ها صورت نگرفته است. این نوع لوله ها معمولاً از فولاد ساده کم ‌کربن ساخته می‌شود؛ اما به وسیله افزودن بعضی مواد به داخل و بیرون لوله، آن را در برابر زنگ زدن مقاوم می ‌کنند.

مراحل تولید لوله مانیسمان در ایران و کشور های دیگر نیز به شرح زیر است:

 1. در ابتدا شمش‌ های فولادی را توسط دستگاه های مخصوص برش می ‌زنند،
 2.  سپس شمش ‌ها را داخل کوره‌های قوسی که با استفاده از سوخت گاز گرم میشوند میریزند تا گرم شده و به مرحله سرخ شدن برسند.
 3. سپس با استفاده از دستگاه الانگیتور سطح شمش ‌ها را گرد کرده و در آخر آن‌ها را به ‌وسیله لخ پرس سوراخ می ‌کنند.
 4. در مرحله چهارم که در اصلاح به آن شلیک سنبه نام می گویند، سنبه را با سرعت به داخل شمش فولادی شلیک می‌کنند
 5. در مرحله بعد اگر لوله مانیسمان ساخته شده مقدار کمی تاب داشته باشد آن را تاب ‌گیری می ‌کنند تا صاف و یکدست شود و در این مرحله سنبه از داخل لوله تولید شده خارج می‌ شود.
 6. در مرحله بعد سروته لوله را گرفته و لوله به حالت گرد درمی آورند
 7. در مرحله بعدی که کشش نام دارد، لوله را به اندازه‌ های گوناگون و بسته به سفارش مشتری تا 24 متر تحت کشش قرار می‌دهند
 8.  پس‌ ازآن در مرحله هشتم لوله را با آب و با فرآیندی خاص خنک کرده و لوله خنک شده را به ‌دلخواه و سفارش مشتری برش می‌ دهند.
 9. در مرحله آزمایش به‌ وسیله کامپیوتر لوله را تحت آزمون قرار می ‌دهند تا ضایعات را از قسمت اصلی لوله جدا کنند.
 10.  در مرحله پایانی نیز لوله ‌ها را به شکل شش ‌ضلعی با تسمه محکم می ‌بندند و آماده بارگیری و ارسال برای مشتری می‌ کنند.

همانطور که گفته شد این لوله‌ها درز ندارند، یعنی درزی که در لوله‌ های دیگر جوش داده می‌ شود در این لوله وجود ندارد همین موضوع باعث بالا رفتن میزان استحکام لوله‌ها می‌شود.

به ‌طورکلی این لوله‌ ها با قطرهای کم ساخته می‌شود زیرا ساخت این نوع لوله با قطر زیاد سخت و هزینه ‌بر است.

لوله های مانیسمان بر اساس قطرو ضخامت به 4 دسته تقسیم میشوند که به صورت زیر هستند:

 • لوله مانیسمان رده سبک: این دسته دارای ضخامت کم نسبت به قطر خود هستند و در سایزهای 1 تا 16 اینچی عرضه می‌شوند. ضخامت آن‌ها نیز از 3 تا 7.9 میلی‌متر متفاوت است. لوله گاز مانیسمان نیز در این رده قرار دارد.
 • لوله مانیسمان رده 40: قطر لوله‌های این رده بین 0.5 تا 16 اینج و ضخامت آن‌ها بین 2.7 تا 12.7 میلی‌متر متغیر است.
 • لوله مانیسمان رده 80: لوله‌های این رده قطری بین 0.5 تا 16 اینچ و ضخامتی بین 3.7 تا 21.4 دارند.
 • لوله مانیسمان رده 160: قطر لوله‌های این رده همانند رده‌های 40 و 80 بوده اما ضخامت آن‌ها بین 4.7 تا 40.4 متغیر است.

آیا لوله مانیسمان در ایران نیز تولید میشود؟

در ایران نیز برای اولین بار لوله مانیسمان یا بدون درز در دو مرحله خشن کاری و ظریف ‌کاری ساخته شد. این لوله ‌ها حداکثر تا قطر 24 اینچ تولید می ‌شوند و لوله ‌های با درز در قطرهای بالا تولید می‌ شوند.

در موارد خاص توانایی ساخت لوله‌هایی بدون درز تا قطر 42 اینچ نیز گزارش شده است و دیگر لوله های مانیسمان همگی وارداتی هستند.

قیمت لوله مانیسمان چه گونه تعیین میشود؟

قیمت لوله مانیسمان به ابعاد، سایز، کیفیت، برند و کشور تولیدکننده بستگی دارد و کشورهایی مانند چین ، هند ، ایران و آلمان تولید کننده این نوع از لوله های صنعتی هستند. قیمت لوله مانیسمان معمولاً به صورت کیلویی اعلام می‌شود اما قیمت کل هر شاخه به رده آن بستگی دارد که بهتر است قبل از خرید از فروشنده اطلاعات کامل مربوط به هر کدام را به دست بیاورید و بعد از آن اقدام به خرید کنید.

البته به صورت کاملا طبیعی در چند ماه اخیر قیمت لوله مانیسمان نیز مانند دیگر قطعات و ابزار های فولادی دچار نوسان بوده است. البته شاید بتوان گفت افزایش قیمت روز لوله مانیسمان کمتر از لوله‌ های دیگر بوده است زیرا این محصول به ‌طور عمده در چین تولید میشود و به همین دلیل قیمت آن زیاد بالا نرفته است.

کدام فروشنده در بازار آهن شاد آباد بهترین نوع لوله مانیسمان را با قیمت مناسب می فروشد؟

محصولات جدید لوله و اتصالات آهن و لوله ها، بیشتر از پنجاه سال است که در بازار آهن و بورس لوله استیل و میلگرد داخلی ایران یافت می شوند و در نتیجه بازارهای شکل گرفته در ایران تازه تاسیس  نیستند. اولین و قدیمی ترین بازار آهن در تهران و در منطقه شاداباد ایجاد شد.

در نتیجه بهترین فروشندگان آهن و و لوله ها استیل و فلزی در این مجموعه فعالیت دارند و بهترین انتخاب برای خرید لوله استیل مانیسمان از فروشگاه های درون این مجموعه یا بورس آهن تهران است.

البته این بازار در اصل برای خرید انواع میلگرد و لوله مانیسمان، لوله استیل است و در اکثر حرفه ها که کارشان نیازمند به این تجهیرات است از سرتاسر ایران به بازار شاد آباد مراجعه میکنند

که با توجه به سختی در رفت و آمد از شهر هایی مانند بند رعباس و کیش و قشم و... به تهران بهترین کار سفارش لوله استیل و مانسیمان و میلگرد از سایت فروشگاه های بازار آهن شاداباد است. زیرا بعضی از این فروشگاه ها حتی تضمین کیفیت و امکان بازگشت کالا به دلایل مختلف را دارند که یکی از این فروشگاه های بزرگ؛ آیرون میداس است.

برای رفتن به این بازار تنها کافی است از سه راه آذری به طرف خیابان فتح حرکت کنید در تمامی این مسیر مغازها و فروشگاه هایی وجود دارند که به بازار لوله و آهن شادآباد معروف هستند و میتوانید با مقایسه قیمت ها در مغازه های مختلف محصول مورد نظر خود را تهیه کنید.

البته نکته مهم و بسیار مفید درباره دسترسی به این بازار این است که منطقه معرفی شده در طرح ترافیک زوج و فرد قرار ندارد و دوم اینکه، برای دسترسی راحت تر می توانید از جاده شیر پاستوریزه حرکت کنید تا در ترافیک نمانید و زودتر به محله مورد نظر خود برسید.

برای خرید لوله مانیسمان میتوانید از طریق شماره هایی که سایت ایرون میداس قرار دارند تماس حاصل فرمایید و قیمت و جنس و اندازه لوله ها را بپرسید و در صورت تمایل سفارش مورد نظر خود را برای کارخانه ثبت کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن آن را در محل مورد نظرتان با بهترین کیفیت و در سلامت کامل تحویل بگیرید.

تمامی لوله های مانیسمان و میلگرد واتصالات موجود در کارخانه آیرون میداس دارای ضمانت نامه هستند و با قیمت بسیار مناسب تر از بازار آهن شاداباد به شما فروخته میشوند، زیرا هدف ما جلب  اعتماد و سر بلندی نزد شما است.

1400/09/28
20:02:09
5.0 / 5
404
تگهای خبر: رپورتاژ , فروش , دستگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی