مدیركل جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور خبرداد؛

اجرای 3500 طرح منابع طبیعی در کشور

اجرای 3500 طرح منابع طبیعی در کشور به گزارش حیوان خانگی مدیرکل سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: بیش از سه هزار و 500 طرح منابع طبیعی در کشور اجرا شده است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، محمد رضا همتی ظهر دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به تبدیل وضعیت بیش از ۷۰۰ نفر از فرزندان ایثارگر در کشور، اظهار نمود: مجوز لازم برای جذب بیش از ۸۰۰ نیرو در منابع طبیعی صادر گردیده است.
وی با اعلان اینکه فرزندان شهدا نیازی به شرکت در آزمون ندارند و در صورت داشتن مدارک در رابطه با منابع طبیعی بدون آزمون پذیرفته می شوند، عنوان کرد: جلب مشارکت مردم در حفظ و حراست از منابع طبیعی ضروری می باشد.
مدیرکل حوزه ریاست سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور با اعلان اینکه ۱۳۵ میلیون هکتار منابع منابع طبیعی در کشور وجود دارد، اشاره کرد: مدیریت این اراضی کار ساده ای نیست.
همتی توجه، توسعه و حفاظت از جنگلها، آبخیزداری و آبخوان داری را راه های جلوگیری از بیابان زایی دانست و افزود: اگر همکاری مردم نباشد احیا و اصلاح منابع طبیعی تقریباً نا ممکن است.
وی به اجرای بیش از سه هزار ۵۰۰ طرح در کشور اشاره نمود و اضافه کرد: این مهم با اعتباری بیش از هزار میلیارد تومان در کشور اجرائی شده است.
مدیرکل حوزه ریاست سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور با اعلان اینکه زراعت چوب در بیش از ۲۲ هزار هکتار از اراضی کشور توسعه یافته است، اظهار داشت: در سال قبل ۲۱۰ تفاهم نامه و دستورالعمل مشترک اجرائی در زمینه منابع طبیعی در کشور منعقد شده است.
همتی با اشاره به افزایش اعتبارات سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، اظهار نمود: بیش از ۲۰۰ درصد اعتبارات این سازمان بالا رفته است.
وی با اعلان اینکه ۲۰ نفر از قرق بانان و جنگل بانان در کشور به شهادت رسیده اند، اظهار داشت: کاداستر ۵۵ میلیون هکتار از اراضی منابع طبیعی کشور در سال قبل انجام گرفته است.
در این مراسم اصغر احمدی بعنوان سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری معرفی و از زحمات سید اسماعیل صالحی مدیر کل سابق این اداره تقدیر به عمل آمد.


منبع:

1400/10/01
12:39:08
5.0 / 5
339
تگهای خبر: آب , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی