مدیركل منابع طبیعی گلستان خبرداد؛

اعزام 3 فروند بالگرد برای اطفای حریق پارک ملی گلستان

اعزام 3 فروند بالگرد برای اطفای حریق پارک ملی گلستان حیوان خانگی: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری گلستان از اعزام سه فروند بالگرد برای اطفای حریق پارک ملی گلستان خبرداد.عبدالرحیم لطفی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: جنگل های گلستان که از روز پنجشنبه در ۲۵ نقطه طعمه حریق شده بود با کمک نیروهای امدادی، منابع طبیعی، محیط بانان، نیروهای مردمی و بارش باران بطور کامل اطفا شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با اشاره به شدت آتش سوزی ها در پارک ملی گلستان، اشاره کرد: باتوجه به مواد سوختی که کف جنگل وجود داشت مانند چوپ های و برگ های خشک شدت آتش زیاد بود و باران جلوی سرعت آتش سوزی را گرفت و تقریباً گسترش آتش متوقف گردید.
لطفی افزود: امروز برنامه ریزی شده که با اعزام نیروی های تازه نفس و نیروهای مردمی که در منطقه هستند برای اطفای حریق کامل و مراقبت از کنده های که موجب می شوند از روند مجددآتش سوزی جلوگیری شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان اظهار داشت: همین طور سه بالگرد هم هم در منطقه وجود دارد که برای اطفای کامل استفاده می شود باقی نقاط هم آتش کاملاً مهار شده است.
وی افزود: امیدواریم با اتفاقات روزهای گذشته هم استانی به این مسئله پی برده باشند که یک کوتاهی و سهل انگاری چه خطراتی برای جنگلها به وجود می آورد.
لطفی به هم استانی ها و کسانی که در محدوده جنگلها تردد می کنند سفارش کرد زمانی که حریقی مشاهده نمودند آنرا به منابع طبیعی گزارش دهند.


منبع:

1400/10/02
10:49:38
5.0 / 5
317
تگهای خبر: آب , پارك , تردد , محیط بان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی