در جلسه مشترك مقرر شد

ایجاد کارگروه مشترک بین سازمان حفاظت محیط زیست و فدراسیون فوتبال

ایجاد کارگروه مشترک بین سازمان حفاظت محیط زیست و فدراسیون فوتبال حیوان خانگی: فدراسیون فوتبال و سازمان حفاظت محیط زیست برای پرداختن به مسئولیت اجتماعی و حفظ محیط زیست تفاهم کردند و قرار شد کارگروهی ویژه در مورد همکاریهای این دو نهاد تشکیل و مصوبات و تصمیمات کارگروه به دقت اجرایی شود.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا نورالله مرادی - معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست- ضمن اشاره به ظرفیت موجود در حوزه فوتبال و نیازهای سازمان حفاظت محیط زیست، بر نابودی تمدن ها به دنبال حفظ نکردن محیط زیست تاکید و اظهارکرد: با اهمیت مقوله فوتبال کاملا آشنا هستیم و می خواهیم پیوندی بین دو مقوله فوتبال و محیط زیست ایجاد نماییم تا از یک سو سازمان حفاظت محیط زیست از بستر پرارزش فوتبال بهره ببرد و از طرفی فدراسیون، بیشتر از پیش به مسئولیت اجتماعی خود بپردازد و نشان دهد علاوه بر لذت و تفریح، به کارهای عام المنفعه هم توجه دارد.

وی با اشاره به اینکه یک مسابقه فوتبال در جام جهانی برابر است با این که اسم یک کشور و ۱۸۰ دقیقه در شبکه های ملی، بین المللی، محلی و در کل فضای مجازی مطرح شود، اظهار داشت: فوتبال بستر فوق العاده ای است همچنان که فلاسفه و داستان نویسان از هایدگر تا کانت و سهراب سپهری هم درمورد فوتبال سخن گفته اند. فوتبال زبان جهانی است و شاهدیم که مقوله فوتبال وارد حوزه های مختلف چون فلسفه و محیط زیست شده است.

وی ضمن اشاره به تاثیرگذاری گسترده فوتبال خاطرنشان کرد: دکتر عزیزی خادم - رئیس فدراسیون فوتبال - تاکید دارند که این اتفاق بیفتد و مقرر شد نشستی داشته باشیم تا با همکاری فدراسیون فوتبال و سازمان حفاظت محیط زیست، اتفاق خوبی برای کشور بیافتد.

مرادی اضافه کرد: در گفتگوهایی که با آقای عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال داشتیم تاکید شد تا کارگروهی مشترک بین سازمان حفاظت محیط زیست و فدراسیون فوتبال برای پیشبرد اهداف تشکیل گردد.

در ادامه این تشست محمود عبایی - مشاور امور راهبردی و پژوهشی فدراسیون فوتبال - خطاب به مسؤلان سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: در کنار شما هستیم و دست شمارا به گرمی می فشاریم. فوتبال یک ابر پدیده است که میتوان بعد از دوران پست مدرن برای آن قالب جدیدی را تعریف کرد همینطور می تواند اثرات مفید ملی - اجتماعی داشته باشد. فوتبال در ایران و جهان جایگاهی خاص دارد و تا حدی می تواند عامل انسجام بین اقوام باشد.

وی با اشاره به اینکه ملت ما به علت تحریم های ظالمانه نشاط اجتماعی خویش را ازدست داده است، خاطرنشان کرد: فوتبال می تواند تا حدودی این شرایط را جبران کند. ما بعنوان اعضای کوچک جامعه فوتبال، به اهمیت آن واقف وامانت دار این سرمایه اجتماعی هستیم؛ با عنایت به رویکرد رئیس فدراسیون فوتبال، علاقه مندیم این سرمایه اجتماعی را با دیگر سرمایه های اجتماعی پیوند دهیم تا برای کشور خیروبرکت داشته باشد.

مشاور امور راهبردی و پژوهشی فدراسیون فوتبال اظهار نمود: سبک زندگی مردم ایران بگونه ای است که منابع آب، خاک و هوا اتلاف می شود چونکه الگوی مصرف ما گرفتار مشکلات اساسی است ازاین رو در ارتباط با منابع آلاینده، فضای سبز، آب، خاک، هوا و... احتیاج به آموزش حس می شود. این کار را میتوان از راه برگزاری برنامه، اعطای جوایز یا تولید فیلم و کلیپ که قهرمانان فوتبال در آن حضورداشته باشند و سبک جدیدی از زندگی را عرضه کنند، انجام داد.

در انتها این نشست مقرر شد کارگروهی ویژه در مورد همکاریهای مشترک سازمان حفاظت محیط زیست و فدراسیون فوتبال تشکیل و مصوبات و تصمیمات کارگروه به دقت اجرایی شود همینطور تفاهمنامه میان سازمان حفاظت محیط زیست و فدراسیون فوتبال به امضای روسای هر دو مجموعه برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست در این نشست مسؤلان فدراسیون فوتبال، معاون آموزش و مشارکت های مردمی، مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی و مسئولیت اجتماعی و رئیس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان سازمان حفاظت محیط زیست حضور داشتند.
1400/10/06
21:45:10
5.0 / 5
270
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی