مدیركل حفاظت محیط زیست استان خبر داد:

برخورد با 1124 مورد صید بدون مجوز آبزیان در لرستان

برخورد با 1124 مورد صید بدون مجوز آبزیان در لرستان حیوان خانگی: لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از برخورد با 1124 مورد صید بدون مجوز آبزیان در استان آگاهی داد.


مهرداد فتحی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به عملکرد نه ماهه اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، اظهار نمود: در طول این مدت با ۱۱۲۴ مورد صید بدون مجوز آبزیان برخورد شده که از آنان ۱۱۲۴ قطعه انواع ماهی کشف و ضبط شده است.
وی افزود: همین طور با ۹۵ مورد شکار بدون مجوز پرندگان و ۲۸ مورد پستانداران برخورد شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان بیان کرد: در طول این مدت ۱۹۹ مورد زنده گیری پرندگان شامل کبک، جغد، دلیجه، شاهین، کبوتر، سارگپه، عقاب، بادخورک، باشلک، بوتیمار، یاکریم، مرغ ماهی خوار، گلبسر، سنقر تالابی و سهره و یک مورد صید بدون مجوز خزندگان گزارش و برخورد با آغاز به شکار و صید ۱۵۰ مورد بوده است.
فتحی بیرانوند از کشف ۱۲۵ قبضه اسلحه آگاهی داد و اضافه کرد: از این تعداد ۳ مورد سلاح جنگی و ۱۰۵ قبضه سلاح مجاز و مابقی سلاح فاقد جواز حمل بوده است.
وی با اشاره به سایر ادوات و وسایل کشف شده عنوان کرد: طی این مدت ۱۰۹۴ مورد کشف و ضبط شده که شامل ۱۳۹ تور ماهیگیری، ۹ دوربین، یک دستگاه موتور برق و یک عدد سرنیزه، ۱۹۷ قلاب، ۳۸ تور پرنده گیری، ۲۸ قفس، ۴۲۵ فشنگ ساچمه زنی، ۳۷۲فشنگ گلوله زنی و... بوده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان بیان کرد: در طول این مدت نگهداری و خرید و فروش حیات وحش ۳۸ مورد گزارش شده است که شامل شش مورد تاکسیدرمی کل، پنج کبوتر، دو سنجاب، دو تاکسیدرمی میش، یک قرقی، یک کبک، دو تیهو، یک مار، یک سمورسنگی، یک خدنگ، یک عقاب، یک گربه جنگلی و یک دوراج بوده است.
فتحی بیرانوند اشاره کرد: از تمام دوستداران محیط زیست درخواست می شود هرگونه تخلف زیست محیطی را با سامانه ۱۵۴۰ اطلاع رسانی کنند تا در اسرع وقت پیگیری شود.
منبع:

1400/10/07
22:16:17
5.0 / 5
269
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی