فرماندار ویژه دزفول خبر داد؛

تشکیل پرونده برای ادارات متخلف در زمینه قطع درختان در دزفول

تشکیل پرونده برای ادارات متخلف در زمینه قطع درختان در دزفول به گزارش حیوان خانگی فرماندار ویژه دزفول اظهار داشت: برای ادارات متخلف در زمینه قطع درختان در دزفول در بازرسی استانداری، پرونده تشکیل شده و حکم نهایی بزودی صادر می شود.علی فرهمند پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: کمیسیون قطع اشجار با هماهنگی محیط زیست، منابع طبیعی و شهرداری در دزفول فعال است که در این کمیسیون موارد لزوم و یا ضروری نبودن قطع درختان بررسی و در انتها قطع یا قطع نشدن درختان مصوب خواهد شد.
وی اضافه کرد: در این کمیسیون با تصویب قطع هر درخت به علل مستند و ضروری، مصوب می شود که آن نهاد و دستگاه در ازای قطع درخت مبادرت به کاشت چند اصله نهال کند.
فرماندار ویژه دزفول ضمن اشاره به قطع درختان توسط برخی ادارات و دستگاههای دولتی و غیردولتی در دزفول اظهار داشت: برخی از این ادارات به علت این که نسبت به قوانین قطع درختان آگاهی کامل داشته اند، متخلف شناخته شده اند.
فرهمند پور خاطرنشان کرد: بعضی از ادارات هم در مرحله دریافت مجوز بوده اند اما پیش از تکمیل فرایند و دریافت مجوز مبادرت به قطع درخت کرده اند بعنوان مثال، درختی که توسط شهرداری میانرود قطع شد خطر آفرین و باعث تصادف شده بود اما این شهرداری با وجود تقاضای قانونی برای قطع این درخت پیش از آخر مراحل قانونی مبادرت به قطع کرده بود.
وی افزود: در این بین برخی دستگاه ها هم نسبت به قوانین قطع درختان آشنایی نداشته اند.
فرهمند پور ضمن اشاره به تخلف محرز برخی ادارات و اعتراض شهروندان و فعالان محیط زیست، اظهار داشت: با پیگیری های فرمانداری دزفول، جلسه ای در بازرسی استانداری خوزستان با حضور شهرداری، شورای شهر و ادارات متخلف در زمینه قطع درختان دزفول تشکیل و پرونده های تخلف بررسی گردید و الان در انتظار صدور حکم نهایی توسط کمیسیون هستیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه بعضی از درختان هم توسط سارقان چوب قطع می شوند که یک امر جداگانه است، اضافه کرد: این افراد به علت سارق بودن و ضربه زدن به محیط زیست در صورت شناسایی دستگیر و توسط دستگاه قضا حکم آنها صادر و مجازات می شوند ضمن این که همواره این سارقان توسط متولیان شناسایی و دستگیر می شوند و شناسایی دیگر سارقان هم در دستور کار است.
فرماندار ویژه دزفول در مورد افزایش آگهی های خرید و فروش چوب درختان دزفول در سایت دیوار، بیان نمود: زراعت چوب یک شغل قانونی می باشد و در دزفول هم مزرعه پرورش چوب وجود دارد به صورتی که تعدادی سرمایه گذار جذب شده تا در بخش هایی از شهرستان مبادرت به زراعت درختان کمیاب به منظور استفاده از چوب آنها برای مصارف مختلف همچون هنر خراطی که از هنرهای دیرینه دزفول است، کنند.
فرهمند پور اظهار داشت: ازاین رو آگهی های این سایت لزوماً به معنای غیرقانونی بودن خرید و فروش چوب و تنه درختان نیست اما اساسا در این بین متخلفانی هم وجود دارند که لازم است این موارد توسط پلیس فتا بررسی و رصد شوند.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، در مدت اخیر افزایش قطع غیرقانونی درختان در پارک های جنگلی و جنگل های دزفول توسط سارقان و از طرفی قطع و هرس نامتعارف درختان توسط برخی ادارات و به دنبال آن افزایش مشاهده ماشین های حمل چوب در سطح شهرستان دزفول باعث اعتراض شهروندان بخصوص دوستداران محیط زیست و انجمن های مردمی در این شهرستان شده است.


منبع:

1400/10/13
10:35:31
5.0 / 5
443
تگهای خبر: باد , پارك , پرورش , درخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی