هوای اصفهان برای گروههای حساس ناسالم می باشد

هوای اصفهان برای گروههای حساس ناسالم می باشد کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 108 وضعیت ناسالم برای گروههای حساس (نارنجی) را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۰۷، استانداری با شاخص ۱۲۱، پروین با شاخص ۱۳۰، باهنر با شاخص ۱۴۳، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۱۵، فرشادی با شاخص ۱۳۶ و فیض با شاخص ۱۳۳ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس است.
او با اعلان اینکه شاخص هوا در ایستگاه خیابان جِی با ۱۵۳ برای همه گروههای جامعه ناسالم می باشد، اضافه کرد: شاخص کیفی هوا در خیابان های انقلاب، رودکی، رهنان، کاوه، میرزا طاهر و ورزشگاه میثاق به ترتیب با ۶۸، ۹۸، ۶۰، ۸۳، ۷۱ و ۹۱ AQI وضعیت "زرد" قابل قبول را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۰۷ ناسالم برای گروههای حساس و در شاهین شهر با شاخص ۶۰ و مبارکه با شاخص ۵۲ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/10/16
12:01:24
5.0 / 5
288
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی