هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۰۳ وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های استانداری و باهنر با شاخص ۱۱۰، پروین با شاخص ۱۰۷، رودکی با شاخص ۱۱۶ و فیض با شاخص ۱۰۸ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس است.
او ضمن اشاره به قطعی ۹ ایستگاه پایش هوا در ایستگاه های انقلاب، باغ غدیر، جِی، دانشگاه، بزرگراه خرازی، رهنان، کاوه، میرزا طاهر و ورزشگاه میثاق، اضافه کرد: شاخص کیفی هوا در خیابان های احمدآباد و فرشادی به ترتیب با ۹۱ و ۷۷ AQI وضعیت "زرد" سالم را نشان داده است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: امروز هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۵۵، شاهین شهر با شاخص ۵۲ و مبارکه با شاخص ۵۹ قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان از امروز جمعه تا روز دوشنبه ۲۰ دیماه به دلیل سکون جوی و کاهش محسوس دما، غلظت آلاینده های هوا در مناطق مرکزی و صنعتی بخصوص کلانشهر اصفهان افزایش می یابد.
با توجه به آلودگی هوای کلانشهر اصفهان به همه شهروندان بخصوص گروههای صدمه پذیر همچون سالمندان، افراد دارای بیماری های زمینه ای، قلبی و ریوی و کودکان کمتر از پنج سال سفارش می شود از تردد غیر ضروری در سطح شهر و فعالیت ورزشی در فضای باز همچنان بپرهیزند.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/10/18
21:06:49
5.0 / 5
262
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی