مدیركل محیط زیست اردبیل:

اردبیل در ۳۰۰ روز گذشته پاک ترین هوا را داشت

اردبیل در ۳۰۰ روز گذشته پاک ترین هوا را داشت به گزارش حیوان خانگی مدیرکل محیط زیست استان اردبیل اظهار داشت: هوای استان اردبیل پاک است و هیچگونه آلودگی در هوای استان اردبیل در ۳۰۰ روز گذشته گزارش نشده است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، سعید شهند در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه شهر اردبیل و در گرامیداشت هفته هوای پاک اظهار نمود: سازمان حفاظت محیط زیست بعنوان یک دستگاه حاکمیتی وظیفه نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات زیست محیطی را دارد.
وی تحقق اصل ۵۰ قانون اساسی را بعنوان اصل مترقی بسیار ضروری خواند و تصریح کرد: در این اصل بر چهار شاخص توجه به نسل امروز و آینده، حیات اجتماعی، وظیفه عمومی و صیانت از سرمایه های زیست محیطی تاکید شده و تلاش بر این است تا با همراهی همه نهادهای دولتی و غیردولتی زمینه صیانت از این سرمایه ها فراهم آید.
مدیرکل محیط زیست استان اردبیل با اشاره به اینکه محیط زیست در کنار توسعه است و منعی در این راه به شمار نمی رود، اظهار داشت: در واقع این سازمان ریل توسعه را روغن کاری و تسهیل کرده و به بهبود فرآیندها کمک می نماید.
شهند سه دشمن اصلی محیط زیست را جهل و نادانی، فقر و بیکاری اعلام نمود و اضافه کرد: برای پیشگیری از صدمه های این دشمنان محیط زیست باید اشاعه فرهنگ زیست سالم و پرهیز از رفتارهای تهدیدآمیز را در این عرصه مورد توجه قرار دهیم.
وی اهمیت رعایت مسائل زیست محیطی را در رسیدن به توسعه پایدار خاطرنشان کرد و بیان نمود: در دنیا پنج شاخص در این عرصه هدفگذاری شده تا جوامع بتوانند با رعایت آن به مرز توسعه پایدار برسند.
مدیرکل محیط زیست استان اردبیل شدت انرژی، مدیریت منابع آب، توجه به امنیت غذایی و کشاورزی، تنوع زیستی و ژنتیکی و نحوه مدیریت پسماند را پنج شاخص مهم در راه اعتلای توسعه پایدار اعلام نمود.
شهند با گرامیداشت هفته هوای پاک از ۲۲ تا ۲۹ دیماه اظهار داشت: شعار سال جاری این هفته «هوای پاک، اراده ملی و حقوق عامه» است که به همین مناسبت روز ۲۹ دیماه برنامه های گرامیداشت در سطح ملی و استانی و حتی شهرستانی برگزار می شود.
وی افزایش آگاهی عمومی را در حفاظت از محیط زیست خاطرنشان کرد و بیان نمود: داشتن هوای پاک و عاری از هرگونه آلودگی نیازمند اراده ملی و مشارکت عمومی است.
مدیرکل محیط زیست استان اردبیل اظهار نمود: توجه به این امر حقوق عامه و حق الناس به حساب می آید و همه وظیفه دارند تا این حقوق را مراعات کنند.
شهند تصریح کرد: در سال ۹۶ قانون هوای پاک بعنوان قانون جامع در ۳۴ ماده و ۳۹ تبصره در مجلس به تصویب رسیده و وظیفه همه دستگاه ها در این عرصه مشخص است.
وی وظیفه سازمان محیط زیست را نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات با همراهی سایر دستگاه ها و نهادهای عمومی اعلام نمود و اظهار داشت: عمده آلودگی هوا در کلانشهرها مطرح است که ۷۶ درصد آلودگی هوا در ارتباط با وسایط نقلیه می باشد.
مدیر کل محیط زیست استان اردبیل افزود: ۱۲ درصد آلودگی در ارتباط با صنایع و ۲۲ درصد هم در ارتباط با پسماندسوزی و تولید گردوغبار طبیعی است که باید به منشأ آلودگی هوا توجهی جدی داشته باشیم.
شهند لزوم استفاده از خودرو های عمومی را در کاهش آلودگی هوا خاطرنشان کرد و بیان نمود: وزارت نفت موظف به عرضه سوخت پاک بوده و در کنار آن معاینه فنی خودرو ها هم در سالهای اخیر مورد توجه قرار گرفته است.
وی افزود: ۲۹ دیماه سال جاری بر مبنای مصوبه کشوری و استانی در ۱۴ مرکز معاینه فنی خودروی استان خدمات عرضه شده با ۵۰ درصد تخفیف همراه می باشد.
مدیرکل محیط زیست استان اردبیل در انتها اظهار داشت: وضعیت کیفی هوای استان مطلوب بوده و هیچ گونه آلودگی در هوای اردبیل وجود ندارد و امیدواریم با همراهی شهروندان تداوم این شرایط مناسب آب و هوایی را شاهد باشیم.

1400/10/25
22:12:35
5.0 / 5
643
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی