پس از ۶۵۵ روز؛

هوای اصفهان پاک شد

هوای اصفهان پاک شد شهروندان کلانشهر اصفهان بعد از ۶۵۵ روز با شاخص کیفی ۴۹ هوای پاک نفس کشیدند.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، هوای کلانشهر اصفهان بامداد امروز یکشنبه ۲۶ دیماه بعد از ۶۵۵ روز با شاخص کیفی ۴۹ در شرایط پاک به ثبت رسید. آخرین بار ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ بود که این کلانشهر هوای پاک تجربه نمود.
این کلانشهر از آغاز سالجاری تابحال ۱۷۳ روز هوای قابل قبول (سالم)، ۱۱۰ روز ناسالم برای گروههای حساس و ۱۸ روز ناسالم برای عموم شهروندان داشته و هوای امروز در شرایط پاک به ثبت رسید. ناپایداری های جوی دو روز اخیر و بارش باران و وزش باد شدید بعد از ۲۱ ماه هوای اصفهان را پاک کرد.
در همین پیوند محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان درباره وضعیت کیفی هوای امروز اصفهان عنوان کرد: برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های احمدآباد با شاخص ۵۵، استانداری با شاخص ۶۶، انقلاب با شاخص ۵۱، پروین شاخص ۵۲، باهنر با شاخص ۶۲، بزرگراه خرازی با شاخص ۷۰، فیض با شاخص ۶۱، رودکی با شاخص ۶۹، رودکی با شاخص ۶۵ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۵۲ (زرد) قابل قبول است.
او افزود: شاخص کیفی هوا در خیابان های میرزا طاهر، جِی، رهنان، فرشادی، فیض و کاوه به ترتیب ۴۷، ۲۶، ۴۸، ۳۳، ۳۵ و ۴۹ AQI وضعیت (سبز) پاک را نشان داده است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: امروز هوای صنعتی سگزی با شاخص ۴۸، شاهین شهر با شاخص ۳۲ و مبارکه با شاخص ۲۵ پاک ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/10/26
12:25:05
5.0 / 5
274
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی