معاون اداره كل محیط زیست استان اصفهان:

پایش ۵۵۴ واحد آلاینده هوا در اصفهان

پایش ۵۵۴ واحد آلاینده هوا در اصفهان به گزارش حیوان خانگی معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان از پایش ۵۵۴واحد آلاینده هوا در این استان در یک هفته گذشته خبرداد و اظهار داشت: ۳۲ واحد آلاینده از نیمه دوم آبان تابحال پلمب شدند.حمیرا صفی قلی در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کارشناسان امور پایش این دستگاه در سطح استان از ۱۸ تا ۲۴ دیماه سالجاری طی یک هفته ۵۵۴ واحد آلاینده هوا در استان اصفهان را پایش کردند.
او ضمن اشاره به ۴۳۰ پایش روزانه و ۱۲۴ پایش شبانه در هفته گذشته، تصریح کرد: ۵۱ واحد آلاینده صنعتی، خدماتی و معدنی استان، اخطاریه زیست محیطی دریافت نمودند و برای ۱۷ واحدی که سابقه دریافت اخطاریه داشتند، پرونده تخلف تشکیل شد و به مراجع قضایی معرفی گشتند.
معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: در این زمان از فعالیت همراه با آلودگی هوای شدید چهار واحد صنعتی جلوگیری شده و واحدهای متخلفی که پیشتر برای آنان اخطاریه صادرشده بود با حکم قضایی، پلمب شدند.
صفی قلی به آمار پایش واحدهای آلاینده صنعتی از نیمه دوم آبان ماه تا ۲۴ دی سالجاری هم اشاره نمود و اظهار داشت: ۴۰۳۶ پایش شبانه روزی که به تفکیک ۳۱۲۱ پایش روزانه و ۹۱۵ مورد پایش شبانه انجام شده است که از این تعداد ۳۲ واحد متخلف پلمب شدند و ۱۲۰ واحد هم تحت پیگیری قضایی قرار گرفتند.
پلمب ۴ واحد آجرپزی در شاهین شهر
او ضمن اشاره به صدور ۶۳۵ فقره اخطاریه زیست محیطی در مرکز استان و شهرستان های درگیر آلودگی برای واحدهای صنعتی معدنی و خدماتی آلاینده هوا، افزود: چهار واحد آجرپزی در شهرستان شاهین شهر و میمه هم در یک هفته اخیر پلمب شدند.
صفی قلی اضافه کرد: این واحدهای آجرپزی طبق تعهد انجمن صنفی آجرپزی های منطقه ای گز با محیط زیست شهرستان مقرر بود با یک چهارم میزان تولید خود فعالیت کنند و این چهار واحد به علت تخلف از این تعهد با پیگیری حفاظت محیط زیست شهرستان و همکاری مراجع قضایی و انجمن صنفی آجرپزی های منطقه، پلمب شدند.


منبع:

1400/10/27
23:47:18
5.0 / 5
376
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی