طی ده سال آینده؛

سرانه فضای سبز در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر به ۱۵ متر می رسد

سرانه فضای سبز در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر به ۱۵ متر می رسد به گزارش حیوان خانگی البرز مدیرکل محیط زیست و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اظهار داشت: پیشنهادی به رئیس جمهور در خصوص تشکیل سازمان ملی پسماند در کشور ارائه شده تا بتوانیم در حوزه خدمات شهری کیفیت عملکرد را افزایش دهیم.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، حبیب راضی در سی و هفتمین کمیسیون معاونین خدمات شهری و محیط زیست کلانشهرهای کشور که قبل از ظهر امروز در باشگاه میلاد شهرداری کرج برگزار شد، اظهار نمود: طی ۱۰ سال آینده، سرانه فضای سبز شهری در تمامی شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت باید به ۱۵ متر برسد.
وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی لازم برای دستیابی به این هدف صورت گرفته، اظهار داشت: طبق سیاست های تعیین شده، آبیاری فضاهای سبز بوجود آمده باید از محل پساب صورت بگیرد.
وی با اشاره به اینکه در چشم انداز مطرح شده، بنا بود شهرداری ها این پساب را خریداری کنند، افزود: با ورود وزیر کشور به این حوزه، جلساتی با سازمان برنامه و وزارت نیرو برگزار شد و در نهایت مقرر گردید ماده ۲۲ آئین نامه دولت در مورد هوای پاک اصلاح گردد و پساب به صورت مجانی در اختیار شهرداری ها قرار بگیرد.
راضی ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه مدیریت پسماند توضیح داد: قرارگاهی به ریاست وزیر کشور بوجود آمده که بناست به شکل جدی پشتیبان شهرداری ها در حوزه مدیریت پسماند باشد.
وی ادامه داد: سالهای قبل در این خصوص برنامه ای اجرایی تدوین شده بود که در این دوره مورد اصلاح وزیر کشور قرار گرفت و رویکرد کلی این برنامه این است پسماند به صورت مستقیم دلق نشود.
این مسئول اظهار داشت: با این رویکرد، قرارگاه به دنبال روش های متعدد برای تأمین منابع جهت اجرای برنامه اصلاح شده است.
مدیرکل محیط زیست و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشورگفت: در کل کشور اراده خاصی در بحث مدیریت پسماند شکل گرفته و امیدواریم بزودی شاهد اتفاقات خوبی در این عرصه باشیم.
وی ابراز کرد: پیشنهادی به رئیس جمهور در خصوص تشکیل سازمان ملی پسماند در کشور عرضه شده تا بتوانیم در حوزه خدمات شهری کیفیت عملکرد را افزایش دهیم.
وی ابراز کرد: بدون شک با تعامل بیشتر شهرداری کلانشهرهای بزرگ کشور، اهداف پیشبینی شده با سرعت بیشتری محقق خواهد شد.
منبع:

1400/10/29
14:51:26
5.0 / 5
300
تگهای خبر: آب , خدمات , سازمان , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی