مدیركل محیط زیست استان تهران:

طی دو سال قبل اجازه مازوت سوزی در تهران را نداده ایم

طی دو سال قبل اجازه مازوت سوزی در تهران را نداده ایم به گزارش حیوان خانگی مدیرکل محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه موفقیت های خوبی در حوزه صنعت طی چند سال گذشته در زمینه کاهش آلودگی هوا به دست آمده است، اظهار داشت: طی دو سال قبل ما به هیچ وجه اجازه مازوت سوزی را نداده ایم.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سعید محمودی در حاشیه مراسم گرامیداشت هفته ملی هوای پاک که امروز در بوستان ولایت برگزار شد، درباره تحقق هوای پاک در کلانشهرها بخصوص تهران اظهار داشت: به هر ترتیب میزان روزهای پاک در چنین شهرهایی کم است البته میزان تعداد روزهای هوای قابل قبول در تهران بیشتر شده است. تعداد کمتر روزهای دارای هوای پاک در شهر تهران از تردد خودرو های دیزلی و توسعه لجام گسیخته آنها نشات می گیرد و به هر طریق ما در پایتخت شاهد تردد این خودرو ها هستیم که یکی از عوامل اصلی آلودگی هوای پایتخت محسوب می شوند.

وی ضمن اشاره به این که برای ساماندهی خودرو های دیزلی باید تمهیداتی اندیشیده شود، اظهارکرد: این مساله در بلند مدت باید عملیاتی شود که البته هوای پاک و کاهش آلودگی هوا یک مساله بین بخشی است و در این فرایند مردم هم باید کمک بکنند تا شرایط بهتری فراهم گردد.

محمودی ضمن اشاره به این که تردد خودرو های دیزلی از اصلی ترین علل آلودگی هوای شهر تهران به حساب می آید، افزود: تردد خودرو های دیزلی را باید به شدت کاهش بدهیم. در کنار این خودرو ها لازم است به تردد بیشتر از سه میلیون موتورسیکلت اشاره نمود. هر دستگاه موتورسیکلت به میزان چهارتا پنج برابر خودرو های بنزینی آلودگی بوجود می آورد. ژ

منبع:

1400/10/30
10:51:10
5.0 / 5
366
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی