هوای اصفهان و 2 شهر مجاور سالم می باشد

هوای اصفهان و 2 شهر مجاور سالم می باشد به گزارش حیوان خانگی کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص هوای این کلانشهر با میانگین ۵۶ در وضعیت سالم می باشد.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های احمدآباد با شاخص ۶۸، استانداری با شاخص ۷۳، باهنر با شاخص ۶۲، پروین با شاخص ۷۶، رهنان با شاخص ۵۴، بزرگراه خرازی با شاخص ۵۸، کاوه با شاخص ۵۶ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۵۷ (زرد) سالم می باشد.
او با اشاره به اینکه امروز ایستگاه پایش هوا در خیابان پروین با شاخص ۱۵۲ برای عموم ناسالم می باشد، اضافه کرد: شاخص کیفی هوا در خیابان های انقلاب، جِی، فرشادی، فیض و میرزا طاهر با ۲۷، ۲۵، ۳۱، ۱۸ و ۴۰ AQI وضعیت "سبز" پاک را نشان داده است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: امروز هوای صنعتی سگزی با شاخص ۶۷ و مبارکه با شاخص ۶۱ سالم و شاهین شهر با شاخص ۳۲ پاک ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان از عصر امروز وزش باد به نسبت شدید تا شدید و توفان گردوخاک بخصوص نیمه شرقی استان را در می نوردد که به کاهش دید افقی و کیفیت هوا منجر می شود.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/10/30
22:54:46
5.0 / 5
419
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی