دبیر تشكل جمعیت دیده بان طبیعت شاهرود:

وجود طرح های ضد طبیعت در شاهرود

وجود طرح های ضد طبیعت در شاهرود به گزارش حیوان خانگی دبیر تشکل جمعیت دیده بان طبیعت شاهرود بابیان این که زیبایی جاده سلامتی شاهرود تحت تاثیر راه اندازی دو پل قرارگرفته است، اظهار داشت: با این طرح ها پول و سرمایه های مردم هدر می رود.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، امیرحسین ولیان غروب پنج شنبه در همایش پیاده روی به مناسبت هوای پاک در محل جاده سلامتی شاهرود ضمن بیان این که شاهرود بهترین آسمان را در کل کشور دارد اما به این معنا نیست که عملکرد ما نسبت به دیگر شهرهای آلوده تفاوتی کند، اظهار داشت: خوشبختانه شاهرود در راه معبر هوای جنگل ابر و دامنه شاهوار قرارگرفته است و باید روز هوای پاک به رفتارهای شخصی خودمان تلنگری بزنیم که آیا به خاطر هوای پاک حاضریم قدمی برداریم؟
وی بابیان این که از خرید کمتر پوشاک و عایق شدن پنجره ها تا استفاده از خودرو های عمومی و غیره به داشتن پاک مربوط می شود، اضافه کرد: باید با عمل گرایی از همین اقدامات کوچک، اما مؤثر برداشت کار مهم فعالان محیط زیست گوشزد کردن و یادآوری همین نکات ضروری به دیگران است.

این فعال محیط زیست با تاکید بر این که باید خویشاوند، همکار، دوستان، خانواده و غیره را با دلیلهای علمی و عقلانی برای تغییر استایل زندگی دعوت کرد تا اینگونه به طبیعت بتوان کمک کرد، اظهار داشت: کاهش مصرف سوخت برای داشتن هوای پاک همان چیزی است که ما را به کنترل گرمایش زمین و زیست بهتر و سلامت تر باید برساند.
ولیان با اعلان اینکه گفتمان محیط زیست نه از نوع انتقادی و یاس آور بلکه از این نقطه نظر این که ما چه کاری می توانیم نماییم را باید به داخل جامعه آورد، اشاره کرد: ما باید نگاهی به طبیعت پیرامون خود داشته باشیم مسیر زیبایی جاده سلامتی یکی از راه های ارتباط طبیعت با شهر است و احاطه شدن آن با کوه یکی از موارد مثبت شاهرود محسوب می شود.
وی بابیان این که طبق شنیده ها حدود ۲۵ میلیارد اعتبار صرف پل طبیعت شده تا ارتباط دو کوه را در آبشار به هم وصل کند، اضافه کرد: باید پرسید آیا این پول مال تک تک ما شهروندان نیست؟ شاهرود هیچ کار مهم تر از راه اندازی این پل ها نداشت؟ جاده سلامتی واقعاً چیزی به لحاظ زیبایی کم نداشت که بخواهیم چنین سازه ای به آن اضافه نماییم.

دبیر تشکل محیط زیستی استان سمنان بابیان این که عاشق شاهوار هستیم اما این پل را بعنوان شاهوار نخواهیم شناخت نهایت اسم آن ضد طبیعت باشد، اظهار داشت: اولاً این پول و سرمایه مردم درحال هدر رفت است و دوم آلایندگی طبیعت را به دنبال دارد چرا باید برای این سازه فولادی و بتنی طبیعت را تخریب نماییم و باید پرسید به چه قیمتی به اینجا رسیده است.
ولیان با اعلان اینکه کارخانه فولاد بعنوان پرمصرف ترین صنعت آب بر کشور در اصفهان قرارگرفته است، اشاره کرد: ۲۵ درصد آب زاینده رود توسط همین بخش از بین می رود به این قیمت و با سختی فراوان فولاد را به اینجا آورده و سازه ای ضد طبیعت تنها به یک دلیل آن هم جویایی اسم و رسم برای مسئول یک شهر بنا می شود.
وی بابیان این که نگاه شخصی نیست و عملکردها است و سوال ما اینجا که آیا جای بهتری برای هزینه کرد نبود؟ اضافه کرد: از شهردار و شورای شهر می خواهیم در ساخت این پل ها بازبینی و به مردم در مورد ضرورت ساخت آن توضیح دهند برای این دو پروژه بیش از ۶۰ میلیارد تومان درحال هزینه کرد است. آیا واقعاً ضرورت دارد؟

کنشگر محیط زیست بابیان این که بارها صحبت شد که یکی از نیازهای شهر لاین دوچرخه سواری امن است، اظهار داشت: این می تواند کاهش مصرف سوخت و کاهش استفاده از خودرو شخصی را بوجود آورد که این هزینه چندانی نیز در برنداشت چرا بجای این موارد، به کارهای سنگین چشم پر کن بی فایده پرداخته شده است.
ولیان با اعلان اینکه جاده جنگل ابر یکی از همین داستان هایی بود که مردم صادقانه پشت آن ایستاده و اجازه تخریب و دست درازی ندادند، اشاره کرد: بارها سوال شد که چرا این جاده لازم است اما هیچ فردی پاسخ درستی به آن نداد شاهرود چهار جاده به سمت شمال دارد چرا باید هزار هکتار جنگل برای راه اندازی جاده پنجم زده شود؟
وی بابیان این که برای پروژه ها ابتدا لازم بودن طرح و نه توجیه آن باید اثبات شود، اضافه کرد: پروژه ای که نیازی به آن احساس نمی گردد و هیچ مطالعاتی هم بر روی آن نشده است نمی خواهیم و با رد پروژه جاده جنگل ابر «نه بزرگ» از طرف مردم داده شد.


منبع:

1400/11/01
19:27:59
5.0 / 5
458
تگهای خبر: آب , سلامت , طبیعت , عایق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی