با كاهش وزش باد؛

هوای اصفهان باردیگر ناسالم شد

هوای اصفهان باردیگر ناسالم شد به گزارش حیوان خانگی کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 106 وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۷۹، انقلاب با شاخص ۶۶، پروین با شاخص ۸۲، رهنان با شاخص ۷۱، جِی و فرشادی با شاخص ۹۸ و میرزا طاهر با شاخص ۹۶ در وضعیت قابل قبول است.
او با اعلان اینکه سه ایستگاه پایش در خیابان های رودکی، باغ غدیر و دانشگاه قطع است، اشاره کرد: شاخص کیفی هوا در پنج ایستگاه در خیابان های استانداری، کاوه، فیض، ورزشگاه میثاق و بزرگراه خرازی به ترتیب با ۱۱۵، ۱۲۵، ۱۴۱ و ۱۲۸ AQI وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و در ایستگاه باهنر با ۱۵۲ AQI وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۶۹، شاهین شهر با شاخص ۵۶ و مبارکه با شاخص ۵۹ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
شاخص امروز هوای اصفهان با کاهش ناپایداری های جوی و وزش باد، بعد از یک هفته باردیگر ناسالم شد. بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان از امروز شنبه تا اواسط هفته جاری به سبب سکون جوی و وارونگی دما، غلظت آلاینده های جوی افزایش می یابد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/11/04
11:17:51
5.0 / 5
265
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی