هوای اصفهان سالم می باشد

هوای اصفهان سالم می باشد کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 68 وضعیت (زرد) قابل قبول را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۶۲، استانداری و رودکی با شاخص ۷۸، باهنر با شاخص ۸۲، پروین با شاخص ۹۶، جِی با شاخص ۷۳، بزرگراه خرازی با شاخص ۸۷، رهنان با شاخص ۶۳، فرشادی و میرزا طاهر با شاخص ۶۱، فیض با شاخص ۵۴ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۷۳ در وضعیت قابل قبول است.
او افزود: شاخص کیفی هوا در ایستگاه های انقلاب و کاوه به ترتیب با ۴۲ و ۴۶ AQI وضعیت (سبز) پاک را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۴۱ (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس و در مبارکه با شاخص ۵۰ و شاهین شهر با شاخص ۳۸ در وضعیت پاک ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز یکشنبه ۱۰ بهمن جوی به نسبت پایدار در سطح استان حاکم است و دما افت محسوس بین ۶ تا هشت درجه سانتیگراد را تجربه می کند. از روز دوشنبه نیز با فعالیت سامانه بارشی جدید انتظار می رود شرایط کیفی هوای کلانشهر اصفهان و شهرهای نواحی مرکزی استان مطلوب باشد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/11/10
13:49:24
5.0 / 5
335
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی