نگاهی به عناوین مهم روزنامه های جهان

چند درخت در جهان داریم؟

چند درخت در جهان داریم؟ نارضایتی مردم آمریکا از بایدن، بحران اوکراین و انتخابات فرانسه، سوژه های روزنامه های امروز جهان اند.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آلبرت کوچویی در شرح مهم ترین عناوین روزنامه های چهارشنبه ـ ۱۳ بهمن ـ آورده است:
کیفیت بد زندگی بعد از بایدنواشنگتن تایمز در آمریکا نوشت: یک نظرسنجی، در پورتلند آمریکا نشان داده است که هشتاد و هشت درصد رای دهندگان آخرین انتخابات ایالتی می گویند، کیفیت زندگی آنها، بدتر شده است.
و نگاه دیگر:
آمریکا، نیروهای متحدان خویش را در ناتو، مجبور به آماده باش برای حرکت به سمت مرزهای کشورهای اروپایی شرقی می کند. این به هنگامی است که آمریکا، مدعی است نیروهای روسیه، در پشت مرزهای اوکراین، افزایش پیدا کرده اند. دونالد ترامپ، برای انتخاب فرماندار جورجیا، به هواداران خود آماده باش انتخاباتی داده است.

روسیه مسأله آلمان استدی ولت روزنامه آلمانی نگاهی به روسیه دارد. با این عنوان که روسیه، مسأله آلمان است. می نویسد: بحران اوکراین حالا آزمونی برای دولت تازه آلمان است. این اولین چالش سیاست خارجی آلمان، بعد از عصر آنگلا مرکل است. شولتس می خواهد توازنی میان کشورهایی پدید آورد که خواهان جنگ اند و آنان که می خواهند با روسیه مدارا کنند.

پرتاب پوست موزروزنامه لوموند، با دیگر روزنامه های فرانسه نگاهی دارند به چالش های حزب چپ. بیشتر از انتخابات ریاست جمهوری در فرانسه حزب سوسیالیست فرانسه، بر لبه شکست آزارنده سیاسی است. بعد از محبوبیت انتخابات آن هم بعد از رئیس جمهوری، حالا حزب چپ، با افولی تند میان پشتیبانان فرانسوی رو در رو شده است.«آن هیدالگو»، در درون حزب، مسأله دارد. او به دنبال سامان بخشیدن این آشفتگی ها در حزب است. « آن هیدالگو » برای مبارزه های انتخاباتی ریاست جمهوری، احتیاج به یکپارچگی درون حزب دارد. آنها می گویند، باید از پرتاب پوست موز به یکدیگر دست برداریم.

درختان جهانگاردین نوشت: پژوهشگران از وجود ۳۸ میلیون درخت در ۹۰ کشور می گویند. گفته می شود هفتاد و سه هزار و سیصد گونه درخت در جهان وجود دارد. نه هزار گونه دیگر، باید کشف و شناسایی شوند. پژوهشگران توانسته اند اطلاعات سی و هشت میلیون درخت را ثبت کنند. چهارده درصد دیگر، مانده است. شمارش درختان همانند تکه های پازلی است که در سرتاسر جهان پراکنده اند و احتیاج به یافتن و کشف دارند. آمازون، بیش ترین گونه درختان را دارد. دویست درخت در هر هکتار. نگرانی دانشمندان به این سبب است که خیلی از این گونه ها، بدون شناسایی، منقرض شوند. یافته ها می گویند، نیمی از گونه های درختان جهان، در آمریکای جنوبی اند. میلیاردها سال پدید آمدن درختان در آمازون زمان برده است که خیلی از آنها، در یک قرن از بین رفته اند.
منبع:

1400/11/14
13:12:45
5.0 / 5
342
تگهای خبر: درخت , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی