مدیركل منابع طبیعی اردبیل:

استخراج مواد معدنی از فندقلو حقیقت ندارد

استخراج مواد معدنی از فندقلو حقیقت ندارد مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل اظهار داشت: استخراج معادن از محدوده جنگل فندقلو در زمینه استحفاظی استان اردبیل به هیچ وجه حقیقت ندارد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، محمد قلیزاده ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به این که پایش جنگل فندقلو مستمر انجام می شود و مردم باید هرگونه دخل و تصرف در اراضی ملی را اطلاع دهند، اظهار نمود: پایش جنگل فندقلو با نصب دوربین با قدرت زوم بالا و دید در شب و راه اندازی سیستم مانیتورینگ مستمر انجام می شود.
وی با اعلان اینکه در محدود جنگل فندقلو هیچگونه فعالیت برای استخراج معادن وجود ندارد، اشاره کرد: باتوجه به پوشش گیاهی بالا و اهمیت حفظ و حراست از جنگل فندقلو پایش مستمر از جنگل در دستور کار قرار دارد.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل افزود: استخراج معادن از محدود جنگل فندقلو در زمینه استحفاظی استان اردبیل به هیچ وجه حقیقت ندارد و در همین راستا عرصه برای متصرفین روز به روز تنگ خواهد شد.
قلیزاده با اشاره به این که در اراضی ملی استان اردبیل تا حالا مجوزی برای ساخت و ساز داده نشده است، اظهار داشت: برای جلوگیری از ایجاد ساخت و ساز در اراضی جنگلی کارهای حفاظتی و پایش مستمر مناطق جنگلی استان تشدید شده است، افزود: بطور قطع با این حساسیت ها اجازه ای به فرصت طلبان برای تصرف اراضی ملی خصوصاً جنگل های استان داده نخواهد شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل افزود: برای حفظ و حراست از اراضی ملی از مردم انتظار داریم هرگونه دخل و تصرف در اراضی را به شماره های ۱۵۰۴ و ۱۳۹ اطلاع دهند و در حفاظت انفال و اراضی ملی و جنگل به ما کمک کنند.
قلیزاده به کنترل های میدانی اراضی ملی اصرار کرد و به بهره گیری از فناوری های روز همچون نصب دوربین با قدرت زوم بالا و دید در شب، راه اندازی سیستم مانیتورینگ اشاره و بیان کرد: بهره گیری از پهپاد برای پایش اراضی در مناطق صعب العبور و کنترل تغییرات اراضی بصورت مستمر و دوره ای در دستور کار منابع طبیعی استان است.
وی افزود: مساحت جنگل های واقع در زمینه شهرستان نمین مجاور با استان گیلان در حدود ۱۰ هزار هکتار و ادامه جنگل های هیرکانی شمال بوده که این جنگلها درعرصه سرزمینی استان اردبیل بصورت جنگل های حفاظت شده قرار دارد و جوازی برای قطع اشجار و تهیه الوار داده نمی گردد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل در آخر اظهار داشت: درراستای احیا جنگل های فندقلو در محدوده اردبیل تولید بذر و نهال فندق جزو برنامه های اصلی ماست.

1400/11/17
22:31:22
5.0 / 5
317
تگهای خبر: آب , دوربین , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی