با قرار گرفتن در وضعیت زرد؛

هوای اصفهان و ۳ شهر مجاور قابل قبول است

هوای اصفهان و ۳ شهر مجاور قابل قبول است کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلان شهر امروز با میانگین ۹۰ در وضعیت (زرد) قابل قبول قرار دارد.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۹۱، پروین با شاخص ۷۸، جِی با شاخص ۸۰، بزرگراه خرازی با شاخص ۹۳، رهنان و ورزشگاه میثاق با شاخص ۸۵، رودکی با شاخص ۷۳، فرشادی با شاخص ۸۶، فیض با شاخص ۸۱ و میرزا طاهر با شاخص ۹۵ در وضعیت قابل قبول است.
او افزود: شاخص کیفی هوا در سه ایستگاه خیابان های انقلاب، باهنر و کاوه به ترتیب با ۱۰۷، ۱۰۹ و ۱۰۸ AQI وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۷۶ و مبارکه با شاخص ۶۹ و شاهین شهر با شاخص ۶۳ در شرایط قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان از امروز یکشنبه تا آخر هفته جاری جوی به نسبت پایدار در سطح استان حاکم می شود و دمای هوا بین سه تا هفت درجه سانتیگراد کاهش دارد که این شرایط به افزایش و انباشت غلظت آلاینده ها کمک می نماید.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/11/18
23:00:22
5.0 / 5
299
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی