تشدید آلودگی هوای اصفهان؛

شاخص هوای اصفهان در ۱۲ ایستگاه قرمز و نارنجی است

شاخص هوای اصفهان در ۱۲ ایستگاه قرمز و نارنجی است به گزارش حیوان خانگی کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 139 وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.


محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های احمدآباد شاخص ۱۶۶، استانداری با شاخص ۱۵۸، باهنر با شاخص ۱۶۵، پروین با شاخص ۱۵۷ و کاوه با شاخص ۱۸۸ در وضعیت (قرمز) ناسالم برای عموم شهروندان است. او با اشاره به این که شاخص هوا در ایستگاه رودکی با ۷۵ AQI وضعیت قابل قبول را نشان می دهد، اضافه کرد: کیفیت هوا در هفت ایستگاه پایش در خیابان های انقلاب، جِی، بزرگراه خرازی، رهنان، فرشادی، فیض و میرزا طاهر به ترتیب با شاخص ۱۵۰، ۱۴۶، ۱۳۵، ۱۳۳، ۱۱۳، ۱۱۴ و ۱۰۶ AQI در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد. کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به قطعی سه ایستگاه پایش در خیابان های باغ غدیر، دانشگاه و ورزشگاه میثاق، افزود: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۶۴، مبارکه با شاخص ۶۳ و شاهین شهر با شاخص ۹۳ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است. بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز جمعه با فعالیت سامانه بارشی در سراسر استان، کیفیت هوای شهر اصفهان نیز در ساعات پیش رو بهبود می یابد. بارندگی فردا شنبه در مرکز استان نیز پیش بینی شده است. شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/11/23
12:24:46
5.0 / 5
276
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی