در گفت وگو با حیوان خانگی عنوان شد؛

رویکرد اصفهان توسعه صنایع هایتک و غیرآلاینده است

رویکرد اصفهان توسعه صنایع هایتک و غیرآلاینده است معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان اظهار داشت: رویکرد مدیریت استان توسعه صنایع های تک (high- tech) غیر آلاینده و استفاده از ظرفیت گردشگری و صنایع دستی اصفهان است.امیررضا نقش در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه ممنوعیت شعاع ۵۰ کیلومتر در صدور مجوزهای زیست محیطی برقرار است، عنوان کرد: هیچ صنعتی نمی تواند داخل این شعاع مجوز تأسیس یا بهره برداری داشته باشد مگر صنایعی که در شهرک های صنعتی داخل شعاع باشد.
او ضمن اشاره به وجود ۱۳ شهرک صنعتی در داخل شعاع ۵۰ کیلومتر شهر اصفهان، افزود: در این شهرک ها هم برای استقرار صنایع محدودیت هایی وجود دارد همچون این که حداکثر در رده سه زیست محیطی (نساجی، صنایع غذایی، پوشاک، صنایع های تک) باشند. دریافت
تأسیس و توسعه ریخته گری در سرتاسر استان اصفهان ممنوع است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان با اشاره به اینکه یکی از نکات مهمی که در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برای صدور مجوزها رعایت می شود، دریافت استعلام از محیط زیست است، خاطرنشان کرد: برای مثال به توسعه صنایع شیمیایی و ریخته گری مجوز داده نمی گردد و الان تأسیس یا توسعه صنایع ریخته گری طبق مطالعات آمایش سرزمین در سرتاسر استان ممنوع می باشد.
نقش ضمن اشاره به این که رویکرد مدیریت استان به سمت و سوی توسعه صنایع های تک (فناوری برتر) غیر آلاینده و استفاده از ظرفیت گردشگری و صنایع دستی است، تصریح کرد: توسعه صنایع آب بر در استان هم ممنوعیت دارد مگر این که وضعیت تخصیص آب صنعت مشخص باشد و شرکت آب منطقه ای تأیید کند؛ این ها مد نظر مدیریت استان بوده و کاملاً لازم الاجرا است.
او اظهار داشت: مطابق قانون محیط زیست در صورتی با مجوزات صنعتی موافقت می کند که اگر از رده سه آلایندگی به بالا باشند باید خارج از شعاع ۵۰ کیلومتر باشند و اگر در داخل شعاع و در شهرک ها باشند محدودیتی ندارند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان با اشاره به اینکه خارج از شهرک های صنعتی هیچ نوع صنعتی مجوز نمی گیرد مگر با مصوبه هیأت وزیران، درباره صدور ۳۶۰۰ مجوز توسعه ای و ایجادی صنعتی در استان اصفهان طی ۲ سال گذشته اظهار داشت: این مجوزها یا برای صنایع خارج از شعاع بوده یا داخل شهرک های در شعاع هستند.
نقش تصریح کرد: همه دستگاه ها درمورد آلودگی هوا باید وظایف خویش را به درستی انجام دهند چونکه قسمت اعظم آلودگی ها هم از حمل و نقل است و فقط نباید تقصیر را گردن صنعت انداخت.

او افزود: دستگاه هایی که در برابر حمل و نقل مسئول هستند باید به وظایف خویش را به درستی انجام دهند و شهرداری در توسعه حمل و نقل عمومی و مترو تلاش کند ضمن این که از آلایندگی صنایع هم باید جلوگیری شود.
۱۵۰۰ مگاوات کمبود برق اصفهان از انرژی های نو تأمین می شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان کوره های آجرپزی اطراف شهر اصفهان را یکی از اشکالات مهم دانست و اظهار داشت: اداره محیط زیست جدی به این مساله ورود کرده است و این کوره ها باید از حاشیه شهر جابه جا شوند و خارج از شعاع مستقر شوند.
نقش با اشاره به اینکه توسعه انرژی های پاک از اولویت های استان و کشور است، افزود: اصفهان در تابستان ها در پیک مصرف کمبود برق دارد که این عدد ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ مگاوات است، ازاین رو برای استان اصفهان پیشبینی شد که هزار مگاوات از نیروگاه های خورشیدی تأمین شود که ۵۰۰ مگاوات در تعهد فولاد مبارکه است.
او با اشاره به اینکه بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در انرژی های پاک ورود کرده است، اضافه کرد: برای این مورد تلاش می نماییم به سرمایه گذاران هم تسهیلات بانکی عرضه نماییم و برای ۵۰۰ مگاوات دوم چند سرمایه گذار هستند و تخصیص زمین انجام شده است.

1400/11/24
20:43:48
5.0 / 5
285
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی