هوای اصفهان سالم می باشد

هوای اصفهان سالم می باشد کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: کیفیت هوای اصفهان با قرار گرفتن بر روی شاخص ۷۷ در وضعیت سالم ثبت شده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به وضعیت کیفی هوای کلانشهر اصفهان عنوان کرد: هم اکنون شاخص کیفی هوای اصفهان با قرار گرفتن بر روی عدد ۷۷ شرایط سالم را نشان داده است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون شاخص کیفی هوا در ایستگاه جی با قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۴۷، پروین با شاخص ۱۱۴ و استانداری با شاخص ۱۰۲ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس ثبت شده است، افزود: کیفیت هوا در ایستگاه های احمدآباد ۷۵، خرازی ۷۴، انقلاب ۶۸، باهنر ۸۰، میرزاطاهر ۶۱، کاوه ۷۴، فیض ۷۴، فرشادی ۶۲، رهنان ۶۷ و رودکی ۶۸ در وضعیت زرد و سالم ثبت شده است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان ضمن اشاره به شاخص کیفی هوا در دیگر شهرهای استان اصفهان هم اظهار داشت: کیفیت هوا در مبارکه با قرار گرفتن بر روی شاخص ۶۹ و شاهین شهر با شاخص ۵۴ در وضعیت سالم ثبت شده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/12/01
12:35:37
5.0 / 5
220
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی