کیفیت هوای اصفهان قابل قبول است

کیفیت هوای اصفهان قابل قبول است کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۶۲ وضعیت (زرد) قابل قبول را نشان داده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های احمدآباد شاخص ۶۷، استانداری با شاخص ۷۳، انقلاب با شاخص ۵۵، باهنر با شاخص ۶۴، پروین با شاخص ۶۰، جِی با شاخص ۶۶، رودکی و رهنان با شاخص ۶۱، کاوه با شاخص ۵۳، میرزا طاهر با شاخص ۵۰ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۵۷ در وضعیت (زرد) قابل قبول است.
او ضمن اشاره به این که شاخص هوا در ۲ ایستگاه فرشادی و فیض به ترتیب با ۴۷ و ۴۸ AQI وضعیت پاک را نشان می دهد، اضافه کرد: کیفیت هوا در ایستگاه پایش بزرگراه خرازی با شاخص ۱۱۱ AQI در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۵۲ ناسالم برای عموم شهروندان و در مبارکه با شاخص ۱۱۱ ناسالم برای گروههای حساس و در شاهین شهر با شاخص ۹۷ در شرایط قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/12/04
09:46:11
5.0 / 5
200
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی