11 ایستگاه پایش هوای اصفهان برای چهارمین روز متوالی قطع است

11 ایستگاه پایش هوای اصفهان برای چهارمین روز متوالی قطع است ۸ ایستگاه پایش هوای شهر اصفهان و ۳ ایستگاه پایش در شهرهای صنعتی مبارکه، شاهین شهر و سگزی برای چهارمین روز پی در پی قطع است.محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در ۶ ایستگاه خیابان های انقلاب شاخص ۷۱، جِی با شاخص ۷۲، رهنان با شاخص ۷۷، فرشادی با شاخص ۶۵ و فیض و کاوه با شاخص ۶۳ در وضعیت (زرد) قابل قبول ثبت شده است.
او با اشاره به اینکه شاخص هوا در خیابان باهنر با میانگین ۱۰۳ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان می دهد، اضافه کرد: کیفیت هوا در ۸ ایستگاه پایش در خیابان های احمدآباد، استانداری، باغ غدیر، پروین، بزرگراه خرازی، رودکی، خیابان دانشگاه و ورزشگاه میثاق و همینطور شهرهای مبارکه، شاهین شهر و سگزی برای چهارمین روز متوالی قطع است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه میانگین شاخص کیفی هوای این کلانشهر ۸۱ و قابل قبول ثبت شده، افزود: ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان در دو سال قبل دائم قطع بوده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/12/11
16:54:10
5.0 / 5
183
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی