تداوم آلودگی هوا در اراك؛

شمار روزهای ناسالم هوا در اراک به ۱۵۸ رسید

شمار روزهای ناسالم هوا در اراک به ۱۵۸ رسید به گزارش حیوان خانگی کیفیت هوای شهر اراک بر مبنای اطلاعات سامانه پایش کیفی هوای کشور در وضعیت ناسالم برای گروههای سنی حساس قرار گرفت.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، اطلاعات ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، کیفیت هوای این شهر را در بامداد روز یکشنبه ۱۵ اسفندماه با شاخص ۱۲۶ نشان داده است که به مفهوم شرایط ناسالم برای گروههای سنی حساس است.
گفتنی است شاخص لحظه ای کیفیت هوای اراک در ساعت ۸ بامداد امروز هم به ۱۰۷ رسیده که نشانگر کیفیت هوای ناسالم برای گروههای سنی حساس است.
طبق اعلام اداره امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی آلاینده مسئول در این شهر صنعتی، ذرات معلق ۲ و نیم میکرون و علت آلودگی گرد و غبار فرامنطقه ای است.
بر اساس آمارهای موجود مردم اراک از آغاز سالجاری تابحال ۱۵۸ روز با وضعیت هوای ناسالم مواجه بوده اند. این در شرایطی است که پارسال ۵۲ روز باکیفیت هوای ناسالم در اراک به ثبت رسید.
بنابر سفارش کارشناسان در مورد شرایط ناسالم، لزوم دارد مردم بخصوص گروههای حساس سنی چون کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی، ریوی و سالمندان در خانه بمانند و از حضور و تردد در فضای باز بپرهیزند چون ذرات گرد و غبار کوچک هستند و می توانند با ورود به دستگاه تنفسی سبب صدمه تنفسی شوند.


منبع:

1400/12/17
11:07:16
5.0 / 5
172
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی