ورود توده گرد و غبار به جنوب غرب کشور

ورود توده گرد و غبار به جنوب غرب کشور حیوان خانگی: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش بادشدید، ورود سامانه بارشی جدید به کشور و شکل گیری توده گرد و خاک در کشورهای همسایه و انتقال آن به استانهای غرب و جنوب غرب کشور آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهارکرد: برمبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی تا ظهر امروز(۱۸ اسفندماه) در نوار شرقی کشور بارش پراکنده گاهی وزش باد رخ می دهد و سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: از بعدازظهر امروز سامانه بارشی جدید از شمال غرب وارد کشور می شود و به تدریج نوار غربی و دامنه های جنوبی البرز واقع در استانهای قزوین، البرز و تهران را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

وی اضافه کرد: بارش در جنوب آذربایجان غربی، کردستان، شمال زنجان و کرمانشاه شدت دارد و در ارتفاعات بارش برف و در سایر مناطق بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی مورد انتظار است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: پنج شنبه(۱۹ اسفندماه) علاوه بر این مناطق، در غرب اصفهان و شمال فارس نیز بارش رخ می دهد و به تدریج با شمالی شدن جریان ها روی دریای خزر، بارش و کاهش نسبی دما در استانهای واقع در سواحل دریای خزر نیز پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: جمعه(۲۰ اسفندماه) بارش در نوار غربی و شمالی کشور، شمال فارس و غرب اصفهان ادامه خواهد داشت.

به گفته ضیاییان شنبه (۲۱ اسفندماه) گستره بارش فقط در نوار شمالی و بخش هایی از شرق و جنوب کشور پیش بینی می شود و یکشنبه (۲۲اسفندماه) در شمال غرب و سواحل دریای خزر بارش پراکنده رخ خواهد داد.

وی افزود: طی دو روز آینده شکل گیری توده گرد و خاک در کشورهای همسایه و انتقال آن به استانهای غرب و جنوب غرب کشور موجب کاهش کیفیت هوا و دید افقی در این نواحی می شود علاوه براین طی روزهای جمعه و شنبه (۲۰ و۲۱ اسفندماه)وزش باد شدید در نواحی مرکزی، شرق و شمال شرق کشور سبب خیرش گرد و خاک در این مناطق می شود.

به گفته ضیاییان پس از ظهر پنجشنبه (۱۹ اسفندماه) و طی روز جمعه(۲۰ اسفندماه) شمال خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱۹ اسفندماه) ابری و در بعضی ساعت ها بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۱۸ و برای روز جمعه(۲۰ اسفندماه) ابری و در بعضی ساعت ها بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۱۸ و ۱۹ اسفند ماه) بندرعباس با دمای ۲۹ درجه سانتیگراد گرم ترین و همدان با دمای ۱- و۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

1400/12/18
14:05:24
5.0 / 5
167
تگهای خبر: باد , خاك , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی