احتمال اختصاص 500 میلیارد تومان برای جبران خسارات حملات حیات وحش

احتمال اختصاص 500 میلیارد تومان برای جبران خسارات حملات حیات وحش حیوان خانگی: بگفته رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس این فراکسیون در نامه ای به رییس کمیسیون تلفیق مجلس خواهان تخصیص 500 میلیارد تومان در بودجه سال آینده برای جبران خسارات ناشی از حیات وحش شده است.


سمیه رفیعی در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه پنج سال است که سازمان حفاظت محیط زیست خسارات کشاورزان و دامداران ناشی از حملات حیات وحش را پرداخت نکرده است، اظهار داشت: متاسفانه این امر سبب نارضایتی این قشر و گاهی برخورد آنها در فصول سرد با حیات وحشی که به روستاها پناه می برند، شده است. برمبنای قانون شکار و صید، سازمان حفاظت محیط زیست موظف است نسبت به جبران خسارات و ضرر و زیان وارده به باغداران، کشاورزان و دامداران از جانب حمله حیات وحش و وحوش اقدام نماید.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس ضمن انتقاد از سازمان حفاظت محیط زیست برای عدم پرداخت خسارات ناشی از حیات وحش طی پنج سال قبل اشاره کرد: این امر سبب نارضایتی و ناراحتی کشاورزان - که همه داراییشان از بین رفته است - شده و در کنار آن سبب از بین بردن و کشتار حیات وحش مناطق و لطمه جدی به تنوع زیستی کشور شده است.
نماینده مردم تهران در مجلس به منویات مقام معظم رهبری درباب «حفاظت از حیات وحش» که بی توجهی به آنرا به ضرر منافع ملی دانستند اشاره نمود و اظهار داشت: در این راستا فراکسیون محیط زیست مجلس در نامه ای به رئیس کمیسیون تلفیق مجلس خواهان تخصیص ۵۰۰ میلیارد تومان در بودجه سال آینده برای جبران خسارات ناشی از حیات وحش شده است که امیدواریم با مساعدت نمایندگان این مهم محقق شود.
منبع:

1400/12/23
12:27:53
5.0 / 5
174
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی