معاون سازمان محیط زیست:

جمعیت وحوش کشور به طرز چشمگیری کم شده است

جمعیت وحوش کشور به طرز چشمگیری کم شده است به گزارش حیوان خانگی معاون سازمان محیط زیست اظهار داشت: به سبب خشکسالی های اخیر و به ویژه نامهربانی های انسان با طبیعت، جمعیت وحوش کشور به طرز چشمگیری کم شده است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، حسن اکبری پس از ظهر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل سابق و فعلی محیط زیست استان سمنان به میزبانی سالن همایش های این اداره کل با اعلان اینکه به سبب خشکسالی های اخیر و به ویژه نامهربانی های انسان با طبیعت جمعیت وحوش کشور به طرز چشمگیری کم شده است، ابراز کرد: مشارکت همگانی در صیانت از محیط زیست همچون نیازهای ما در این بخش است.
وی با اعلان اینکه آگاهی رسانی و همین طور جلب مشارکت های همگانی همچون راهبردهای سازمان صیانت از محیط زیست در حوزه کاهش جمعیت وحوشی مانند آهو، گورخر و یوزپلنگ آسیایی و… است، اشاره کرد: کم توجهی به دستورالعمل های زیست محیطی یکی از با اهمیت ترین معضل ما در زمینه صیانت از محیط زیست است.
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به وجود تعداد دام مجاز در مراتع بیش از ظرفیت مجاز مراتع به مثابه یکی دیگر از تهدیدات وحوش و زیستگاه آنها در کشور، اظهار داشت: اصلاح و بازبینی مجوزها یکی از با اهمیت ترین راهکارهایی است که می بایست دراین زمینه صورت گیرد.
اکبری با اعلان اینکه توسعه معادن بدون توجه به دستورالعمل های زیست محیطی همچون دیگر معضلاتی است که با آن روبرو می باشیم، اظهار داشت: این قبیل دست اندازی بدون شک حیات محیط زیست را تحت تأثیر قرار می دهد.
وی با اعلان اینکه وضعیت در بعضی جانوران مانند یوز و گور که زیستگاه آنها استان سمنان نیز شمرده می شود، بحران است، اظهار داشت: سابقاً دیده می شد که دسته ها ده ها هزار راسی از گورها در عرصه های محیط زیست حضور داشتند اما امروز به دشواری اینگونه باارزش به یک هزار رأس می رسد که نشان از کاهش شدید جمعیت اینگونه باارزش دارد.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر در این مراسم بهرام علی ظاهری بعنوان سرپرست جدید محیط زیست استان سمنان منصوب و از خدمات سه ساله عبدوس قدردانی گردید.
تخریب های عمده معدن بوکسیت در تاش شاهوار به مثابه یکی از بزرگترین منابع آب ساز و حیات بخش استان سمنان، کاهش جمعیت یوز و گور به مرز بحرانی، مقابله با کارخانه های آلاینده و… از با اهمیت ترین چالش های پیش روی سرپرست جدید این اداره کل است.


منبع:

1400/12/27
19:34:33
5.0 / 5
228
تگهای خبر: آب , آلاینده , پلنگ , جانور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی