هوای اصفهان در آخرین شنبه قرن سالم می باشد

هوای اصفهان در آخرین شنبه قرن سالم می باشد کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۸۸ وضعیت (زرد) قابل قبول را نشان داده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های احمدآباد و رودکی شاخص ۷۵، انقلاب با شاخص ۸۸، پروین با شاخص ۷۴، رهنان با شاخص ۶۴، کاوه با شاخص ۷۸ در وضعیت قابل قبول است.
او ضمن اشاره به این که شاخص هوا در ۲ ایستگاه بزرگراه خرازی و استانداری به ترتیب با ۱۰۹ و ۱۰۵ AQI وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان می دهد، اضافه کرد: ایستگاه های پایش هوا در خیابان های فرشادی، فیض، جِی، باغ غدیر، دانشگاه، میرزا طاهر، ورزشگاه میثاق و باهنر امروز قطع است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سجزی با شاخص ۱۰۴ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و در مبارکه با شاخص ۹۴ و شاهین شهر با شاخص ۵۸ در شرایط قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1401/01/01
13:30:54
5.0 / 5
302
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی