بارش باران در 11 استان

بارش باران در 11 استان حیوان خانگی: سازمان هواشناسی نسبت به فعالیت سامانه بارشی در 11 استان و ورود گرد و خاک به جنوب غرب و غرب کشور هشدار داد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشداری نارنجی رنگ از تشدید فعالیت بارشی طی روز شنبه( ۲۰ فروردین ماه) با مخاطراتی نظیر تشدید بارش باران، همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت، در مناطق مستعد ریزش تگرگ در استانهای آذربایجان شرقی، اردبیل و شمال آذربایجان غربی آگاهی داد.

این مخاطرات می تواند سبب اختلال در ترددهای برون شهری، آبگرفتگی محلی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، جاری شدن روان آب در مسیل ها، برخورد صاعقه، کاهش دید و لغزندگی جاده ها شود.

بر اساس سفارش سازمان هواشناسی خودداری از توقف در حاشیه رودخانه ها و بستر مسیل ها، اجتناب از کارهای کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ رو، احتیاط در تردد و سفرهای برون شهری و پاکسازی دهانه پل ها و آبروها دردستور کار قرار گیرد.

سازمان هواشناسی از وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در نواحی مستعد طی روزهای پنج شنبه و جمعه( ۱۸ و ۱۹ فروردین ماه) آگاهی داد. پنج شنبه استانهای مرکزی، قم، اصفهان، البرز، تهران، سمنان، یزد و جمعه استانهای تهران، قم، البرز، سمنان، مرکزی، آذربایجان شرقی، اردبیل و خراسان رضوی تحت تاثیر این پدیده خواهند بود.

حاکمیت این شرایط جوی کاهش دید، کاهش کیفیت هوا، شکستن درختان فرسوده و نهال ها و لطمه به سازه های موقت مانند چادرها، گلخانه ها و تابلوهای تبلیغاتی را در پی دارد.

توصیه سازمان هواشناسی اجتناب از سفر در جاده ها و مسیرهای شن خیز، استواری سازه های موقتی، عدم تردد و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره، صیانت از محصولات کشاورزی و خودداری از فعالیت در ارتفاع شامل شهربازی، ساختمان های درحال راه اندازی، پرواز با پاراگلایدر و سایر ورزش های هوایی است.

سازمان هواشناسی در ادامه از انتقال گردوخاک از کشورهای همسایه غربی طی روزهای پنجشنبه و جمعه( ۱۸ و ۱۰ فروردین ماه) آگاهی داد.

نوع مخاطره این پدیده وزش باد شدید موقت و انتقال گردوخاک از کشورهای همسایه غربی به نواحی غرب و جنوب غرب کشور در استانهای کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان خواهد بود.

کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا و اختلال در تردد از اثرات این مخاطره است.

سازمان هواشناسی سفارش می کند که اجتناب از قرار گرفتن در فضای باز خصوصاً برای افراد لطمه پذیر، اتخاذ تمهیدات لازم درباب پیش گیری از خسارات احتمالی به تاسیسات حساس به گرد و خاک دردستور کار قرار گیرد.

سازمان هواشناسی در ادامه با صدور هشدار زردرنگ از ادامه فعالیت سامانه بارشی طی روز شنبه ( ۲۰ فروردین ماه) آگاهی داد که رگبار باران همراه با وزش باد شدید موقت، رعدوبرق و در نقاط مستعد بارش تگرگ را در پی دارد.

منطقه اثر این سامانه شنبه استانهای کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، گیلان، غرب مازندران، ارتفاعات البرز و تهران خواهد بود.

اثر این مخاطره اختلال در ترددهای برون شهری، احتمال آب گرفتگی محلی، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، احتمال برخورد صاعقه و کاهش دید است.

توصیه می شود احتیاط در سفرهای برون شهری، عدم توقف در حاشیه رودخانه ها و احتیاط در عبور از کنار مسیل ها، احتیاط و محدودیت در کارهای کوهنوردی و احتیاط در جابجایی عشایر کوچ رو در ددستور کار قرار گیرد.

سازمان هواشناسی در ادامه از وزش باد شدید موقت و انتقال گردوخاک از کشورهای همسایه غربی طی روز شنبه( ۲۰ اسفندماه) خبر با مخاطراتی مانند وزش باد شدید موقت و انتقال توده گردوخاک از کشورهای همسایه غربی به نواحی غرب و جنوب غرب کشور آگاهی داد.

منطقه اثر این سامانه شنبه استانهای کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، لرستان، همدان و مرکزی خواهد بود و سبب خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی، کاهش کیفیت هوا، احتمال اختلال در تردد، احتمال شکستن درختان فرسوده و نهال ها و احتمال لطمه به سازه های موقت مانند گلخانه ها و تابلوهای تبلیغاتی می شود.

توصیه سازمان هواشناسی در این شرایط اجتناب از تردد غیرضروری، احتیاط در تردد بین شهری، احتیاط در عبور از حاشیه تابلوهای تبلیغاتی، سازه های موقت و نیمه کاره و اطراف درختان فرسوده، عدم پارک خودرو ها در اطراف موارد ذکر شده و صیانت از صنعت کشاورزی است.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1401/01/18
12:37:09
5.0 / 5
194
تگهای خبر: آب , باد , پارك , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی