رفیعی اعلام كرد؛

ورود مجلس به موضوع ریزگردها

ورود مجلس به موضوع ریزگردها رییس فراکسیون محیط زیست مجلس از پیگیری موضوع ریزگردها در مجلس آگاهی داد و اظهار داشت: مجلس این مساله را در امتداد تحقق قانون هوای پاک پیگیری و با هرگونه سهل انگاری برخورد می کند.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، سمیه رفیعی درباب ورود ریزگردها به پایتخت، گفت: بعد از پیش بینی سازمان هواشناسی، قاعدتاً ستاد مدیریت بحران و دانشگاه علوم پزشکی و محیط زیست بوسیله رسانه ها باید موضوع را به مردم اطلاع می دادند.
وی بیان کرد: از طرفی اطلاعات ایستگاه های سنجش کیفیت هوا باید توسط سازمان محیط زیست به علوم پزشکی ارسال می شد که یا بوسیله علوم پزشکی اطلاع رسانی عمومی صورت می گرفت یا خود سازمان محیط زیست وضعیت را به سرعت اعلام می کرد که متأسفانه تا چند ساعت پس از ورود سامانه ریزگردها اطلاع رسانی عمومی انجام نشد.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به این که باید تصمیم گیری ها پیشگیرانه باشد، اظهار داشت: جلسه مدیریت آلودگی هوای استان تهران با حضور اعضا باید حداقل یک تا دو روز قبل تشکیل و موارد لازم پیش بینی و مراتب جهت تصمیم گیری به استانداری و نهادهای ذیربط اعلام می شد که این امر نیز صورت نگرفته است.
وی به اعتبارات مقابله با ریزگردها اشاره و اشاره کرد: متأسفانه دولت هم در بودجه سال قبل و هم در بودجه امسال هر گونه اعتبار درباب مقابله یا مدیریت ریزگردها را حذف کرد!
رفیعی اظهار داشت: هر چند مبادی ورودی این مسئله از مرزهای غربی، جنوب و جنوب غربی است و بیشتر کانون ها خارجی است، اما قاعدتاً باید جهت برنامه های بعدی بودجه لازم تخصیص پیدا می کرد که متأسفانه این امر هم مغفول ماند و مرکز ملی مقابله با ریزگردها در سازمان محیط زیست دقیقاً مشخص نیست چرا این درخواست برای تامین اعتبارات لازم درباب این معضل در وضعیت بحرانی را نداشت و پیگیر نبوده است.
وی با اشاره به مصوبات فراکسیون محیط زیست در سال قبل درباب آلودگی هوای تهران، اظهار داشت: بر این اساس ایستگاه های سنجش کیفیت هوا باید بصورت مرتب به روز رسانی و کالیبره شوند.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس بر لزوم بررسی و رایزنی جدی دیپلماسی درباب ریزگردها اصرار کرد و اظهار داشت: احتمال این که ما از شرایط هشدار و اضطرار به شرایط مداوم بحران برسیم کم نیست و اگر این وضعیت ادامه داشته باشد، قاعدتاً در فصل تابستان و پاییز هم با اختلاط ریزگردها و شرایط آلودگی هوای تهران بطور قطع مشکلات جدی خواهیم داشت.
وی با تاکید بر این که مقابله با ریزگردها و آلودگی هوا بیشتر از همه به توان مدیریتی نیازمند است، اشاره کرد: آلودگی هوا نیازمند مدیریت واحد است و فقدان مدیریت واحد در این عرصه بسیار مشهود است.
رفیعی از پیگیری موضوع ریزگردها در فراکسیون محیط زیست مجلس آگاهی داد و اشاره کرد: مجلس این مساله را در امتداد تحقق قانون هوای پاک پیگیری و با هرگونه سهل انگاری مدیریت آلودگی هوا برخورد می کند.

1401/01/20
11:42:08
5.0 / 5
213
تگهای خبر: آلودگی , باد , پزشك , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی