اخطار هواشناسی نسبت به وقوع طوفان گرد و خاک در تهران

اخطار هواشناسی نسبت به وقوع طوفان گرد و خاک در تهران به گزارش حیوان خانگی اداره کل هواشناسی استان تهران آسمان تهران را کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد شدید تا خیلی شدید پیشبینی می کند و نسبت به وقوع طوفان گرد و خاک اخطار می دهد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا بر مبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده، آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید موقتی بخصوص در نواحی جنوبی و مرکزی پیشبینی می شود.

در بعضی ساعت ها با تقویت ناپایداری های جو بخصوص از بعدازظهر سه شنبه تا چهارشنبه(۲۳ و ۲۴ فروردین) آسمانی ابری همراه وزش باد شدید تا خیلی شدید گاهی با گردوخاک و در پاره ای نقاط با رگبار و رعدوبرق مورد انتظار است.

از امروز تا چهارشنبه (۲۲ تا ۲۴ فروردین) روند افزایش نسبی دما و پنج شنبه تا جمعه (۲۵ تا ۲۶ فروردین) روند کاهش نسبی دما پیشبینی می شود.

نفوذ زبانه ای از یک سامانه بارشی از پس از ظهر پنج شنبه به تدریج آسمانی ابری و از صبح جمعه تا شنبه (۲۶ تا ۲۷ فروردین) در بعضی ساعت ها رگبار باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه های ورامین با بیشینه دمای ۲۴ درجه سانتیگراد گرم ترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۲۳ فروردین) کمی ابری و از پس از ظهر نیمه ابری و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه(۲۴ فروردین) قسمتی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد شدید و گاهی خیزش گرد وخاک با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۹درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور اخطار زرد رنگ هم از وزش باد شدید گاهی خیلی شدید، در پاره ای نقاط بخصوص نیمه جنوبی و نواحی مرکزی گاهی همراه با خیزش و طوفان گردوخاک و احتمال کاهش کیفیت هوا رگبار پراکنده باران و رعد و برق بخصوص در نیمه شمالی استان از پس از ظهر دوشنبه (۲۲ فروردین) تا اواخر وقت چهارشنبه(۲۴ فروردین) اطلاع داد.

در این شرایط جوی احتمال شکستن درختان فرسوده و نهال ها و احتمال صدمه رسیدن به سازه های موقت و سست، احتمال آسیب به پوشش گلخانه ها و خطر سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی، گاهی خیزش گردوخاک و کاهش میدان دید و کاهش کیفیت هوا و خطر برخورد صاعقه در ارتفاعات پیشبینی می شود.

اداره کل هواشناسی اسان تهران برای پیشگیری از صدمه های احتمالی پرهیز از پرواز با هواپیماهای سبک و گلایدرها، پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، محکم کردن سازه های موقت و پوشش گلخانه ها، پرهیز از کار روی سازه های مرتفع، عدم تردد کنار سازه های نیمه تمام و قرار نگرفتن در مناطق مرتفع غیر مسقف با عنایت به احتمال پدیده صاعقه را سفارش می کند.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا اخطار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.


منبع:

1401/01/23
10:47:12
5.0 / 5
159
تگهای خبر: باد , تردد , خاك , درخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی