پیگیری مهر؛

تشکیل پرونده قضایی برای مسببان تخریب پل سیاهرود

تشکیل پرونده قضایی برای مسببان تخریب پل سیاهرود به گزارش حیوان خانگی تخریب پل تاریخی سیاهرود رودبار به علت برداشت شن و ماسه و نگرانی مردم منطقه سبب شد امروز معاون جلوگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان از منطقه بازدید و از تشکیل پرونده قضایی خبر دهد.خبرگزاری مهر، گروه استان ها- بهرام قربانپور: ۴ اردیبهشت ماه سال جاری گزارشی با عنوان ادامه بی مهری ها به پل تاریخی سیاهرود / مدعی العموم ورود کرد در خبرگزاری مهر استان گیلان انتشار یافته که گلایه ها و نگرانی ها مردم منطقه سیاهرود را نسبت به صدمه های وارده به پل تاریخی این منطقه منعکس کرد.
حال تعدادی از شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای منطقه سیاهرود به نمایندگی از مردم منطقه، در نامه ای مکتوب به رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی خواهان رسیدگی ویژه به مساله پل تاریخی سیاهرود شدند. به همین دلیل معاون پیش گیری از وقوع جرم دادگستری گیلان امروز از این منطقه بازدید نمود.
صیانت از میراث تاریخی جزو وظایف اصلی همه است
احمد آقایی معاون پیش گیری از وقوع جرم دادگستری گیلان در این بازدید با اشاره به اهمیت و جایگاه حفظ و حراست از میراث ملی و طبیعی، اظهار نمود: بمحض کسب اطلاع از مبحث آسیب دیدن پل تاریخی سیاهرود، بررسی و برخورد با متخلفین را از دادستان رودبار خواستم.
وی از تشکیل پرونده برای مسببان تخریب پل تاریخی سیاهرود اطلاع داد و اضافه کرد: پرونده مزبور در دست بررسی می باشد و در برخورد با متخلفین هیچ گونه اغماضی پذیرفته نیست.
معاون پیش گیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با اعلان اینکه صیانت از میراث تاریخی جز وظایف اصلی همه است، اظهار داشت: دستگاه قضایی در برخورد با متخلفین جدی عمل کرده و کوتاهی در این خصوص به هیچ عنوان پذیرفته نیست.
آقایی با اعلان اینکه رضایتمندی مردم اولویت دستگاه قضایی است، اشاره کرد: در کنار مردم هستیم و منافع و رضایتمندی مردم برای ما ارزشمندتر از منافع افراد خاص بوده و در مقابل صاحبان قدرت و ثروت می ایستیم.
وی با اشاره به عزم سه قوه برای دفاع از حقوق مردم، اضافه کرد: همه دستگاهها بخصوص مجموعه دستگاه قضایی برای جلب رضایتمندی مردم تلاش می کنند و اجازه تعرض به حقوق مردم و انفال را نمی دهیم.

تاکید بر مرمت و بازسازی پل تاریخی سیاهرود
معاون پیش گیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با اعلان اینکه آثار تاریخی و ملی را باید سالم و بدون صدمه به نسل آینده بسپاریم، اشاره کرد: در مقابل هرگونه سو ء استفاده افرادی که با تخریب آثار طبیعی، تاریخی و ملی می خواهند به سود کلان دست یابند با تمام قدرت می ایستیم و این اجازه را به آنها نمی دهیم.
آقایی با اشاره به صدمه های صورت گرفته در بخش هایی از پل تاریخی سیاهرود، اظهار داشت: صدمه های وارد شده بر پل باید توسط فرد خاطی مورد مرمت و بازسازی قرار گیرد.
وی همینطور افزود: میراث فرهنگی استان و شهرستان موظف است قسمت هایی از پل که در سالهای قبل صدمه دیده را مورد مرمت و بازسازی قرار دهد.
اولویت ایجاد فضای گردشگری در سیاهرود با بومیان منطقه
معاون پیش گیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با اشاره به این که اولویت ایجاد فضای گردشگری در سیاهرود با بومیان منطقه است، اظهار داشت: دهیاران روستاهای منطقه سیاهرود با ایجاد شرکت تعاونی، مدیریت سایت گردشگری این منطقه را بر عهده بگیرند.
آقایی با اعلان اینکه منطقه سیاهرود با وجود پارک جنگلی میرزا کوچک خان و پل تاریخی دارای ظرفیت های خوب گردشگری ست، افزود: اگر مقرر است فضای گردشگری در این منطقه ایجاد شود اولویت فعالیت با بومیان و روستاییان منطقه است تا منافع گردشگری به روستاییان برسد نه فقط افراد خاص.
وی با اشاره به این که زمینهای روستایی نباید به غیربومیان فروخته شود، به تشریح صدمه های اجتماعی و فرهنگی فروش زمینهای روستایی به غیر بومیان پرداخت، اضافه کرد: فروش زمینهای روستایی به غیر بومیان باعث تغییر ساختار فرهنگی و اجتماعی روستا می شود.

برخورد جدی با مسببان صدمه به پل تاریخی سیاهرود مطالبه جدی مردم است
مرادپور دهیار سیاهرودپشته هم در حاشیه این بازدید، اظهار داشت: پل تاریخی سیاهرود میراث و هویت منطقه است و در حفظ آن از جان هم می گذاریم.
وی با انتقاد از ایجاد فضای گردشگری در منطقه سیاهرود، اضافه کرد: ایجاد فضای گردشگری در منطقه سیاهرود توسط افراد غیر بومی، تنش اجتماعی به همراه خواهد داشت.
مرادپور با انتقاد از عدم پیگیری و واکنش دستگاه های اجرایی شهرستان نسبت به مساله پل تاریخی سیاهرود، اشاره کرد: بی توجهی برخی مسؤلان نسبت اتفاق تلخ برای پل تاریخی سیاهرود جای تأمل است.
وی از دستگاه قضایی خواست تا حصول نتیجه مساله پل تاریخی سیاهرود را پیگیری کند وافزود: برخورد جدی با متخلفین و مسببین به صدمه رساندن پل تاریخی سیاهرود مطالبه جدی مردم منطقه است.
چندی پیش فردی از گروه سرمایه گذاری بخش خصوصی به منظور ایجاد فضای گردشگری و قایقرانی، قصد لایروبی از رودخانه زیر پل تاریخی سیاهرود را داشته و منجر به آسیب زدن این پل تاریخی شده که همین مبحث واکنش اهالی منطقه را به دنبال داشته است.


منبع:

1401/02/08
13:51:26
5.0 / 5
248
تگهای خبر: پارك , دستگاه , رودخانه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی