مدیركل مدیریت بحران استانداری اصفهان خبر داد؛

سقوط ۴۰ اصله درخت در اصفهان بر اثر تندباد

سقوط ۴۰ اصله درخت در اصفهان بر اثر تندباد مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از سقوط ۴۰ اصله درخت در مناطق مرکزی استان اطلاع داد و اظهار داشت: ناپایداری های جوی و گردوغبار تا عصر امروز ادامه دارد.منصور شیشه فروش در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ناپایداری های جوی که از روز گذشته در استان شروع شده تا عصر امروز ادامه می یابد.
وی با اعلان اینکه این موج ناپایدار فاقد رطوبت جوی است و انرژی خویش را به صورت باد تخلیه می کند، اضافه کرد: سرعت باد روز گذشته به ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسید و بر اساس گزارش ها به سقوط تابلوهای تبلیغاتی و جاده ای در محورهای اصفهان- فرودگاه و سجزی- نائین و هم سقوط ۴۰ اصله درخت در نواحی مرکزی استان منجر گردید.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اعلان اینکه درختان به سبب تنش آبی گرفتار آفات شده و از درون فرسوده می شوند، افزود: ناپایداری ها تا عصر امروز یکشنبه در غرب و شرق استان ادامه دارد که با فعالیت کانون های گردوغبار و انتشار ریزگردها همراه می باشد.
شیشه فروش با اشاره به این که کانون های گرد و غبار در استانهای یزد، خراسان جنوبی، قم و سمنان فعال شده، اشاره کرد: برخی کانون های نقطه ای گرد و غبار در داخل استان اصفهان هم به سبب قطع و وصل رودخانه زاینده رود و اراضی کشت نشده شکل گرفته است؛ همینطور دامنه ریزگردها از سمت عراق با وزش تندباد به نواحی مرکزی کشور و استان ما کشیده می شود.
وی افزود: نیروهای مدیریت بحران در محورهای غرب، شرق و جنوب استان در آماده باش قرار دارند و پلیس در صورت ضرورت در محورهای جاده ای محدودیت تردد اعمال می کند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اضافه کرد: جمعه شب هم به مدت ۲ ساعت در محور انارک- نائین - چوپانان بر اثر خیزش گرد و خاک محدودیت تردد برقرار شد.
شیشه فروش تصریح کرد: با عنایت به غبارآلودی هوا از شهروندان بخصوص گروههای صدمه پذیر (سالمندان، افراد دارای بیماری های تنفسی و قلبی، کودکان و زنان باردار) از تردد غیر ضرور در سطح شهر بپرهیزند.

1401/02/20
20:28:06
5.0 / 5
307
تگهای خبر: آب , باد , تردد , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی