سازمان هوانشاسی هشدار داد

رگبار باران و وزش باد شدید در ۱۰ استان

رگبار باران و وزش باد شدید در ۱۰ استان سازمان هواشناسی با صدور هشداری از فعالیت سامانه بارشی و رگبار و رعد و برق، احتمال آبگرفتگی معابر و شکستن نهال ها آگاهی داد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشداری زرد رنگ از فعالیت سامانه بارشی خصوصاً در ساعات بعدازظهر و اوایل شب و بصورت محلی رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت از یکشنبه تا سه شنبه(۱۵ تا ۱۷ خرداد) آگاهی داد.

این شرایط جوی روز یکشنبه در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و ارتفاعات استانهای تهران، البرز، قزوین و مازندران، دوشنبه در زنجان، همدان، کردستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و ارتفاعات در استانهای تهران، البرز، قزوین و سه شنبه در اردبیل، شمال استانهای آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، ارتفاعات مازندران مورد انتظار است.

در پی این مخاطره جوی احتمال صاعقه، احتمال آبگرفتگی و جاری شدن روان آب به طور محلی، احتمال لطمه به سازه های موقت و شکستن نهال ها و درختان فرسوده وجود دارد.

سازمان هواشناسی برای کاهش لطمه های احتمالی عدم اتراق در کنار رودخانه ها، احتیاط در تردد از حاشیه مسیل ها، احتیاط در کارهای کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ رو، احتیاط در چرای دام و استواری سازه های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی و غیره را سفارش می کند.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.1401/03/15
12:56:43
5.0 / 5
203
تگهای خبر: آب , باد , تردد , درخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی