با صدور اطلاعیه ای مطرح شد؛

هشدار هواشناسی در رابطه احتمال وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک

هشدار هواشناسی در رابطه احتمال وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک حیوان خانگی: سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک همین طور وقوع رگبار و رعدوبرق هشدار داد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ از وزش باد شدید و خیزش گردوخاک خصوصاً در ساعات بعدازظهر و شب از چهارشنبه تا جمعه (۱۸ تا ۲۰ خرداد) آگاهی داد. این شرایط جوی روز چهارشنبه در تهران، البرز، قم، زنجان، سمنان، همدان، مرکزی، کردستان، کرمانشاه، پنج شنبه در تهران، البرز، قم، سمنان، همدان، مرکزی، کردستان، بوشهر و جمعه در بوشهر مورد انتظار است. این مخاطره کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید، لطمه به صنایع حساس به گردوخاک و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی، لطمه به سازه های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی، گلخانه و غیره، سقوط اشیاء از ارتفاع را به دنبال دارد. سازمان هواشناسی برای کاهش لطمه های احتمالی عدم پارک خودرو ها در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره، اجتناب از حضور در فضای باز برای تمام گروه ها، مدیریت و صیانت از صنایع حساس به گردوخاک، استواری سازه های موقت و اجتناب از پرواز با بالگرد و هواپیماهای سبک را سفارش می کند. این سازمان در ادامه از نسبت به رشد ابرهای همرفتی و رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد رخداد تگرگ و خیزش گرد و خاک خصوصاً در ساعات بعدازظهر و شب از جمعه تا شنبه (۲۰ تا ۲۱ خرداد) در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی هشدار صادر کرد.

در این شرایط جوی امکان جاری شدن روان آب و آبگرفتگی معابر بطور محلی و محدود، صاعقه، خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید، لطمه به سازه های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی، گلخانه و غیره، سقوط اشیاء وجود دارد. به سفارش سازمان هواشناسی برای کاهش لطمه های احتمالی باید اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از صعود به ارتفاعات، جمع آوری دام ها از نقاط مرتفع و سیل خیز، عدم پارک خودرو ها در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره، استواری سازه های موقت و اجتناب از پرواز با بالگرد و هواپیماهای سبک در دستور کار قرار گیرد. سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ از وزش باد و گرد و خاک و وزش باد شدید و در نقاط مستعد خیزش گردوخاک از چهارشنبه تا جمعه (۱۸ تا ۲۰ خرداد) آگاهی داد. این شرایط جوی روز چهارشنبه در ایلام، شمال سیستان و بلوچستان، قزوین، آذربایجان شرقی، اصفهان، یزد، آذربایجان غربی، خراسان جنوبی، پنج شنبه در اصفهان، قزوین، آذربایجان شرقی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، آذربایجان غربی و جمعه در اصفهان، یزد، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، ایلام، قزوین، قم، تهران، البرز، خراسان جنوبی، سمنان، فارس مورد انتظار است. بر اثر این مخاطره احتمال شکستن درختان فرسوده، احتمال لطمه به سازه های موقت، احتمال تاخیر در پروازها، کاهش شعاع دید، کاهش کیفیت هوا، پرتاب اشیاء از ساختمان های نیمه کاره و احتمال سقوط تابلوهای تبلیغاتی وجود دارد بدین سبب سازمان هواشناسی برای کاهش لطمه های احتمالی احتیاط در تردد خصوصاً در جاده های بیابانی، استواری سازه های موقت، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره و عدم حضور افراد لطمه پذیر در فضای باز را سفارش می کند. در ادامه این هشدار سازمان هواشناسی نسبت به رشد ابرهای همرفتی و رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در مناطق مستعد خیزش گردوخاک، احتمال صاعقه، احتمال آب گرفتگی و جاری شدن روان آب به شکل محدود و محلی، احتمال لطمه به تابلوهای تبلیغاتی و سازه های موقت و شکستن نهال ها و درختان فرسوده، کاهش شعاع دید و کیفیت هوا و احتمال پرتاب اشیاء از ساختمان های نیمه کاره از چهارشنبه تا شنبه (۱۸ تا ۲۱ خرداد) آگاهی داد. این شرایط جوی نیز روز چهارشنبه در ارتفاعات شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان، شمال و شرق سمنان، پنج شنبه در شمال خراسان رضوی، ارتفاعات گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات شرقی سمنان، شمال استان های اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، جمعه در ارتفاعات استانهای گلستان و سمنان، شمال استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و شنبه درجنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان، اردبیل، نیمه شمالی استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی مورد انتظار است. سازمان هواشناسی برای کاهش لطمه های احتمالی عدم اتراق در کنار رودخانه ها، احتیاط در تردد از حاشیه مسیل ها، احتیاط در کارهای کوه نوردی و جابجایی عشایر کوچ رو، احتیاط در چرای دام و استواری سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و غیره، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره را سفارش می کند.


منبع:

1401/03/20
14:34:41
5.0 / 5
178
تگهای خبر: آب , باد , پارك , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی