نماینده ساری:

آیا در مازندران مکان دیگری برای ساخت پتروشیمی وجود ندارد؟

آیا در مازندران مکان دیگری برای ساخت پتروشیمی وجود ندارد؟ به گزارش حیوان خانگی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در تذکری به رییس سازمان محیط زیست اظهار داشت: به فرض که محل راه اندازی پتروشیمی مازندران از نظر شما دارای مشکلات زیست محیطی باشد، آیا در استان مازندران مکان دیگری برای ساخت پتروشیمی وجود ندارد که می خواهید آنرا به استان سمنان منتقل کنید؟


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، منصور علی زارعی در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری به رییس سازمان محیط زیست اظهار داشت: چرا با تدبیر نادرست در این شرایط حساس سبب اختلاف بین مردم استان سمنان و مازندران می شوید؟ مردم مازندران از شما می پرسند که نامه تنظیمی شما به دولت برای انتقال پتروشیمی به استان همسایه چه وجاهت قانونی دارد؟ آیا شما در این عرصه جز وظیفه ارزیابی محیط زیستی دارید؟
وی ادامه داد: به فرض که محل راه اندازی پتروشیمی مازندران از نظر شما دارای مشکلات زیست محیطی باشد، آیا در استان مازندران مکان دیگری برای ساخت پتروشیمی وجود ندارد؟ چرا حق مردم مازندران را ضایع می کنید؟ اولاً با تنظیم این نامه سبب اختلاف و نارضایتی بین مردم مازندران شده اید و ثانیاً شما مرجع انتقال نبوده اید.
این نماینده مجلس خطاب به رییس سازمان محیط زیست اشاره کرد: چرا دستور متوقف سازی سد فینسک را صادر نمی کنید؟ این سد هزاران میلیارد خسارت به بخش کشاورزی و محیط زیست وارد می کند؛ به نظر مردم ما حتما شما می خواهید آب مورد نیاز این پتروشیمی را از این سد تامین کنید؛ بدین سبب از مردم مازندران عذرخواهی کنید در غیر این صورت به خاطر موارد ذکر شده باید به دستگاه های نظارتی معرفی شوید.
منبع:

1401/03/23
08:59:43
5.0 / 5
112
تگهای خبر: آب , دستگاه , سازمان , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی