دود آتشسوزی در هورالعظیم آسمان خوزستان را فرا گرفت

دود آتشسوزی در هورالعظیم آسمان خوزستان را فرا گرفت دود ناشی از آتشسوزی در قسمت عراقی تالاب بین المللی هورالعظیم از بامداد امروز آسمان شهرهای مختلف خوزستان را فرا گرفت.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، از بامداد امروز شنبه مردم شهرهای مختلف خوزستان همچون اهواز، دشت آزادگان، هویزه، کارون و حمیدیه با دود غلیظی در آسمان مواجه گشتند که منشأ آن برای مردم مجهول بود و گمانه زنی های متفاوتی در این خصوص عرضه شد.
در نهایت مسؤلان محیط زیست و فرمانداری هویزه اعلام نمودند دودی که آسمان استان خوزستان را فراگرفته ناشی از آتشسوزی در بخش عراقی تالاب هورالعظیم است.
سرپرست فرمانداری هویزه در مورد آتشسوزی در تالاب هورالعظیم اظهار داشت: آتشسوزی تالاب هور العظیم در قسمت عراقی به علت خشکسالی و نبود کامل آب اتفاق افتاده است.
ایاد مطوری در ادامه اضافه کرد: خوشبختانه آتشسوزی تالاب به سمت ما پیشروی نکرده است و هم اکنون آتش در منطقه عراقی تالاب مهار شده است و علت دقیق آتشسوزی درحال پیگیری است.
سرپرست فرمانداری هویزه اصلی ترین دلیل آتشسوزی در نیزارهای تالاب را خشکسالی کامل عنوان نمود.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، تالاب مرزی هورالعظیم، آخرین بازمانده تالاب های بین النهرین، در جنوب غربی کشور در خوزستان و در پایان رود کرخه واقع شده است. یک سوم این تالاب در ایران و دوسوم آن در کشور عراق واقع است.


منبع:

1401/03/30
07:49:57
5.0 / 5
227
تگهای خبر: آب , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی