خسارت هنگفت انتشار گازهای گلخانه ای ایالات متحده به جهان

خسارت هنگفت انتشار گازهای گلخانه ای ایالات متحده به جهان حیوان خانگی: انتشار گازهای گلخانه ای در ایالات متحده حدود دو تریلیون دلار به کشورهای دیگر خسارت وارد کرده است.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بر مبنای تحلیل و بررسی جدیدی که نخستین ارزیابی مسئولیت کشورها در تشدید بحران آب و هوایی را عرضه کرده، آمده است که ایالات متحده از راه تاثیرات انتشار گازهای گلخانه ای بیشتر از ۱.۹ تریلیون دلار به سایر کشورها خسارت وارد کرده است.
این مطالعه نشان داد: حجم عظیم انتشار گازهای افزایش دهنده دما توسط ایالات متحده که بزرگترین تولیدکننده گازهای گلخانه ای در تاریخ است، از راه ایجاد موج گرما، خسارت به محصولات کشاورزی و سایر نتایج آن، صدمه ای به کشورهای دیگر و عموما فقیر وارد کرده است. ایالات متحده مسئول ۱.۹۱ تریلیون دلار خسارت به درآمد جهانی است.
در این شرایط، ایالات متحده از چین که هم اکنون پیشروترین تولید کننده گازهای گلخانه ای در جهان است، روسیه، هند و برزیل بعنوان بزرگترین کشورهایی که از راه انتشار گازهای گلخانه ای به اقتصاد جهانی خسارت وارد می کنند، بالاتر می رود.
به گزارش روزنامه گاردین، در مجموع، این پنج کشور که عامل اصلی انتشار گازهای گلخانه ای هستند از سال ۱۹۹۰ با تشدید فروپاشی آب و هوایی در مجموع شش تریلیون دلار خسارت وارد کرده اند.
منبع:

1401/04/22
21:34:43
5.0 / 5
151
تگهای خبر: آب , محصولات , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی