خطر انقراض گونه های جهانی فراتر از تصور است

خطر انقراض گونه های جهانی فراتر از تصور است به گزارش حیوان خانگی کارشناسان در یک بررسی که نتایج آن در مجله فرانتیر انتشار یافت، اعلام کردند: خطر انقراض گونه های جهانی امکان دارد خیلی بیشتر از آن چه باشد که قبلا تصور می شد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد: خطر انقراض همه گونه های روی زمین امکان دارد خیلی بیشتر از آن چه باشد که پیش از این تصور می شد. همینطور بررسی تنوع زیستی از آن حکایت می کند حدود ۳۰ درصد از گونه ها در سطح جهان از سال ۱۵۰۰ در معرض خطر یا انقراض قرار گرفته اند.
در این بررسی از ۳۳۳۱ متخصص تنوع زیستی از ۱۱۳ کشور خواسته شد تا میزان از بین رفتن تنوع زیستی جهانی در گذشته و آینده و همینطور رتبه بندی عواملی که گونه ها را به سمت تهدید یا انقراض جهانی سوق می دهند، تخمین زنند.
این کارشناسان که همگی مطالعات قابل توجهی در مورد تنوع زیستی منتشر نموده اند، عوامل از بین رفتن تنوع زیستی جهانی را هم رتبه بندی کردند و اثرات آن بر اکوسیستم ها و مردم را تخمین زدند.
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، گزارش قبلی سازمان ملل در سال ۲۰۱۹ که توسط ۱۴۵ کارشناس از ۵۰ کشور گردآوری شده بود، نشان داد: حدود ۱۲.۵ درصد از همه گونه های روی زمین یا حدود یک میلیون گونه از سال ۱۵۰۰ در معرض خطر یا انقراض قرار داشته باشند.
منبع:

1401/04/29
12:29:44
5.0 / 5
139
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی