در حاشیه هیئت دولت؛

سلاجقه: سیل کاملا قابل مدیریت است

سلاجقه: سیل کاملا قابل مدیریت است به گزارش حیوان خانگی رییس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: سیل کاملاً قابل مدیریت است و نباید در مدیریت آن از مسیرهای هزینه بر اقدام نماییم.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، علی سلاجقه امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره پیش بینی هواشناسی از وقوع سیل، اظهار داشت: از نظر آماری قابل پیش بینی است، اما در حد اندک. شرایط تغییر اقلیمی وضعیتی را به وجود آورده که پیش بینی سازمان هواشناسی و دستگاه های دیگر خیلی نمی تواند دقیق باشد.
وی با اعلان اینکه در وضعیت تغییر اقلیمی، باید منتظر این موارد باشیم، اظهار نمود: آنچه که مهمست مدیریت کردن این موارد است و این که آیا قابل مدیریت کردن است یا نه. بارها گفتیم که کاملاً قابل مدیریت کردن است و آنچه در حوزه مدیریت جامع حوزه آبخیز گفته ایم به عنوان یک نقشه راهبردی برای کشور و همه دستگاهها موردنظر قرار گیرد.
رئیس سازمان صیانت از محیط زیست اظهار داشت: کشور ما از نظر ذاتی وضعیتی دارد که اگر دوسال سیل نیامد، خشکسالی نبود و زلزله نیامد باید انگشت به دهان باشیم. این ذات سرزمین ماست و باید آنرا با همین مقتضیات مدیریت نماییم.
سلاجقه اظهار داشت: متأسفانه برخی اوقات دنبال کارهای هزینه بر می رویم که بیشتر به چشم بیاید، اما از کارهایی که هارمونی طبیعت را حفظ می نماید و خیلی راحت می تواند جریان های رام نشده را آرام کند، را پی گیری نمی نماییم.


منبع:

1401/05/14
22:07:17
5.0 / 5
206
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی