آب، پیام آور تغییرات آب و هوایی

آب، پیام آور تغییرات آب و هوایی حیوان خانگی: خراسان رضوی با کاهش یا ناپدید شدن منابع منطقه ای، آب کمیاب تر می شود و افزایش خشکسالی و سیل در سراسر جهاندمدیریت منابع آب را دشوارتر می کند. صنعت تا حد زیادی در این مشکلات مقصر است و الان باید برای مدیریت بهتر آب های زیرزمینی خود اقدام نماید.به نقل از ویفروم، بیشتر افراد این مساله را درک نمی کنند اما وضعیت دسترسی به آب شیرین بطور شایان توجهی در سراسر جهان درحال تغییر است. مناطق مرطوب سیاره مانند مناطق استوایی، مرطوب تر و مناطق خشک جهان، خشک تر می شود.

در حال حاضر تعدادی از سریع ترین تغییرات در عرض های جغرافیایی مرتفع شمالی رخ می دهد. برای مثال در نواحی شمالی کانادا و روسیه گرم شدن تا چهار برابر میانگین جهانی موجب ذوب یخچال های طبیعی، یخ های دائمی و برف می شود. در نتیجه هیدرولوژی(آب شناسی) منطقه ای به شدت درحال تغییر است و منابع آب محلی حذف می شود.

این الگوی جهانی گسترده باتوجه به نقاط حساس منطقه ای با آب زیاد یا بسیار کم که ناشی از تغییرات شدید سیل، خشکسالی و کاهش گسترده سفره های آب زیرزمینی است، برجسته می شود.

برداشت آب زیرزمینی بیش از نرخ تجدید آن است

بیش از نیمی از سفره های زیرزمینی اصلی جهان به سرعت درحال تخلیه است برای اینکه میزان برداشت از آب های زیرزمینی بسیار بالاتر از نرخ تجدید آنست.

هنگامی که اثرات تجمیعی سود و زیان منطقه ای آب شیرین بطور جامع در سراسر جهان ارزیابی می شود، سه واقعیت اعجاب انگیز ظاهر می شود:

اول، قاره ها به استثنای گرینلند و قطب جنوب درحال خشک شدن است. آب برای همه مصارف و برای مردم، محیط زیست، تولید غذا و انرژی، صنعت و رشد اقتصادی به سبب ناپدید شدن یا کاهش منابع منطقه ای بسیار کمیاب تر می شود.

دوم، بارندگی بسیار متغیرتر و با دوره های طولانی خشکسالی همراه می شود؛ آن هم با طوفان های شدیدتر که مدیریت منابع آبی را مشکل تر می کند.

سوم، انسان ها به عنوان محرک های تغییرات آب و هوایی و مدیریت ضعیف آب های زیرزمینی تنها مسئول همه این تغییرات هستند.

در حالی که افزایش غلظت دی اکسید کربن به گرم شدن زمین ادامه می دهد، آب پیامرسان پنهانی است که اخبار بد در مورد تغییرات آب و هوا را به شهر، محله و خانه شما می رساند.

این روند به ما به عنوان تنها محرک های تغییرات آب و هوایی بستگی دارد که تا حد ممکن چرخه مصرف آب خودرا اصلاح نماییم. با اینحال بر خلاف کربن واکنش جامعه این مساله بسیار ضعیف است و به سرعت و مقیاسی که فوریت بحران آب و هوا ایجاب می کند، نزدیک نشده است.

کمبود آب را در دستور کار مبارزه با تغییرات اقلیمی قرار دهید

این وضعیت باید فورا تغییر کند. آب باید در دستور کار جهانی مبارزه با تغییرات اقلیمی قرار گیرد اما از آنجا که صنعت و زنجیره های تامین آن و خصوصاً صنایع غذایی ۸۰ درصد برداشت های آب در سطح جهان را به خود اختصاص می دهد، ما نمی توانیم بدون مشارکت جدی صنعت امنیت جهانی آب را دنبال نماییم.

این گزارش سفارش می کند شرکتها باید تلاش کنند همان مقدار آب را با همان کیفیت یا کیفیت بهتر به محیط زیست بازگردانند. آنها باید اطمینان حاصل کنند که اکوسیستم های طبیعی از کارهای تجاری تخریب نمی گردد.

صنعت بطور فزاینده ای با تسریع تغییرات در سیل، خشکسالی و در دسترس بودن آب تهدید می شود. همین طور صنایع تاریخچه ای طولانی به عنوان آلوده کننده اصلی آب های سطحی و زیرزمینی باارزش ما دارد.

منبع:

1401/06/06
09:47:03
5.0 / 5
553
تگهای خبر: آب , اخبار , اقلیم , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی